Biberli Sampuan

Biber Şampuanı

Yağlı saç derisinde hızla oluşan ölü hücrelerin bir araya gelip pul pul dökülmesine kepek denir. Soğuk hava, kuru oda ısıtması, stres, besin alerjileri, beslenme eksiklikleri, saç spreyi/jöle/kimyasal saç boyası kullanımı gibi sebeplere bağlı olarak artar. Biber & At Kuyruğu Ekstreli Şampuan; saç derisindeki yağlanmayı kontrol altına alır ve saçlı deriyi ölü hücrelerden arındırır. Aşırı yağlanmadan oluşan saç kaybını sona erdirir. Kan dolaşımını hızlandırarak saç derisini ve kökünü canlandırır.

Etken Maddeler

Piper Nigrum Seed Extract (Karabiber Çekirdeği Ekstresi): A, B6, C ve E vitaminlerinin yanı sıra değerli mineraller içerir. Saç derisinde detoks etkisi yapar ve kan dolaşımını hızlandırır.
Capsicum Frutescens Fruit Extract (Kırmızı Biber Ekstresi): Ölü hücreleri deriden uzaklaştırarak kepeği azaltır. Saça yumuşaklık verir.
Equisetum Arvense Extract (Atkuyruğu Ekstresi): Zengin bir mineral ve kafeik asit deposu, ayrıca mükemmel bir arındırıcı ve antibakteriyeldir. Saç derisine canlılık verir. Onarıcı ve iyileştiricidir. Kepeklenmeye bağlı saç kaybını önler. İçerisinde bulunan silisik asit saçlara ulaşarak saçların daha iyi beslenmesini; dolayısıyla zayıf ve dökülen saçların güçlenerek sağlamlaşmasını sağlar.
Piroctone Olamine: Saç derisinde döküntü ve kaşıntıyı sona erdirir. Kepek oluşumunu engeller. Yağlanmayı dengeler. Antifungal (mantara karşı) etkiye sahiptir.
Hydrolyzed Collagen: Vücudun kendiliğinden ürettiği proteinlerin sentezini arttırır. Bu da saç derisine ve saç teline sağlamlık ve elastikiyet kazandırır. Yapılandırır, saçın uzamasına yardımcı olur, dökülmeyi engeller.
Citric Acid: Saç derisinden ölü hücreleri uzaklaştırır. Bu sayede yenilenmeye bağlı oluşabilecek kepeği engeller.
Panthenol (B Vitamini): Saç derisinde oluşan tahrişi giderir. Nem vermesinin yanı sıra nemi saç gövdesine hapsederek elastikiyetin sürekli olmasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Korhan dedi ki:

    1 adet lazim biberli bulamiyorum

    • Zigavus Destek dedi ki:

      Merhaba, eczanenizden temin edebilirsiniz. Eğer eczanenizde yoksa sizin için ecza depousundan hemen sipariş edebilir.