Bitkisel Saç Boyaları İçin Tercih Zigavus
zigavus

Bitkisel Saç Boyaları İçin Tercih Zigavus

       

Kadınların vazgeçilmezi niteliğinde olan saçları, onların hayatında önemli bir yere sahiptir. Saçlarının kesiminden saçlarında kullanılan boyalara kadar, titizlikle seçim yapan kadınlar, en sonunda bir renge karar verip kuaförün yanında alırlar soluklarını.

Saç bakımı ve saçlarının gösterişi bakımından, kadınların en çok yaşadığı sorunlardan bir tanesi, saçlarının dökülmesi, cansızlaşması ve kolay kırılması gibi durumlardır.

Kadınlar moralleri bozuk olduğunda ilk olarak saçlarından değişiklik yapmaya başlarlar. Saçlarının görünümündeki değişiklik hem psikolojik açıdan hem de doyurur kadının ihtiyaçlarını. Kadınlar saçlarını boyatırlar fakat kullandıkları boyanın da özelliklerinde dikkat etmek zorundadırlar. Bu nedenle de kadınlar daha çok saçlarının dökülmesine sebep olmayan, aksine saçlarını besleyen, kuruma ve buna bağlı kırılmalara karşı saçı koruyan, bitkisel saç boyalarıtercih ederler.

Bitkisel saç boyalarının içerdikleri özel formüller ile saç boyama işlem sonrasında kadınlar, bir yandan güzel bir görünüme sahip olurlarken, bir yandan da saçları ile ilgili problemlerine çözüm bulmuş olurlar.

Bitkisel saç boyalarının içerisinde, yoğun renk pigmentleri, badem yağı ve jojoba yağı gibi besleyici yağlar ve keratin bulunmaktadır.

Badem yağı itkisel saç boyalarının yapısına katılarak, saçların ipeksi bir parlaklığa sahip olması amaçlanmaktadır. Aynı zamanda A, D, B1, B2 ve B6 vitaminlerini içerdiği için saça nemlilik kazandırmakta amaçlanmaktadır. Badem yağı ayrıca saç köklerinin beslenmesini ve saçların sağlıklı uzamasını sağlar. İçerisindeki Mg sayesinde saç dökülmesinin önüne geçmektedir. Beyazlamayı önleyen badem yağı, kepek problemi içinde çözüm oluşturmaktadır. Badem yağı saçlardaki elektriklenme sorununu da ortadan kaldırmaktadır.

Jojoba yağı ise bitkisel saç boyalarının yapısına katılarak, içerdiği B1, B2, B6, A ve E vitamini sayesinde, saçlarda sağlıklı bir görünüm elde edebilmek için kullanılır. Jojoba yağı doğal saç yağlarına benzerlik göstermektedir. Bu durum onun diğer saç yağları arasındaki önemini artırmaktadır. Onarıcı ve besleyici etkiye sahip olan jojoba yağı, saç sorunlarını hızla azaltır. Nemlendirici özelliğe sahip olan jojoba yağı, ışıltılı, parlak ve canlı görünümlü saçların, ortaya çıkmasını sağlar. Jojoba yağı ayrıca bakteriyel olarak da saç salığında olumsuz etkiye sahip olan, mikroorganizmaları da saçlardan uzaklaştırmaktadır. Saç kaybını önleyen, saçı sağlıklı uzatan ve güçlendiren jojoba yağı bu özellikleri taşıması nedeniyle bitkisel saç boyalarında kullanılmaktadır.

Tüm bunların dışında keratin de bitkisel saç boyalarının formüllerinin içerisinde bulunan diğer bir öğedir. Keratin deride, saçta, tırnakta ve dişlerde bulunan bir maddedir. Keratin saçlara parlaklık veren ve saçların açılmasını kolaylaştıran bir etkiye sahiptir. Saçlara canlılık veren keratin aynı zamanda yıpranmış saçları tamir edici etkiye de sahiptir. Ayrıca saçların düzleşmesinde de etkilidir.

Bitkisel saç boyalarının bileşiminde bulunan; badem yağı, keratin, jojoba yağı içerikleri firmamızın sitesinde satılan ısolde bitkisel saç boyası markası adıyla farklı renklerde bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.