BİTZ-Baş Biti & Sirke Şampuanı

BİTZ-Baş Biti & Sirke Şampuanı

İçeriğinde deri ve vücuda etki edecek zehir ya da ilaç bulundurmaz.

Bileşimi: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Cocoamphoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Peg-7 Glyceryl Cocoate And Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Benzyl Alcohol, Citric Acid Monohydrate, Deiyonize Su.

Kullanıcı Profili: Hamile & emziren kişiler ve bebekler haricinde saçlı derisine bit yerleşen kişiler tarafından kullanılır.

Endikasyonlar: BİTZ Bit Şampuanı, baş biti enfestasyonlarının eradikasyonu için endikedir.

Kontraendikasyonlar: Bileşenlerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık bulunması.

Saç Biti ve Sirke: Saç biti 2-3 mm boyunda olup, insanların başında yaşar. Bitler kopan deri parçaları, deriden salgılanan yağ veya kan ile beslenirler ve ortalama bir hafta yaşarlar. Dişisi, sirke denilen yumurtalarını özellikle ense ve kulak arkası saç kıllarının diplerine kitin kılıfı (tükürükle salgılanan) ile tek tek yapıştırır. Bitler uçamaz ve sıçrayamazlar fakat çok hızlı hareket ettikleri için bir baştan diğerine çok hızlı geçerler. Bu sebeple okullarda, kalabalık ortamlarda ve kamuya açık alanlarda bitlenme daha sık görülür. Bitler, saçların teması gibi direkt geçiş yolları dışında, ortak kullanılan tarak, şapka ya da benzeri araçlar ile de bulaşabilirler. Sanılanın aksine bitler daha çok temiz saçları tercih ederler. Bitler sık olmamakla birlikte hastalık taşıyor olabilirler. Kaşıntı ve kıl dökülmeleri gibi klinik belirtilere neden olurlar. Ayrıca kan emdiklerinden anemi, halsizlik ve zayıflığa yol açabilirler. Bitlenmenin en net belirtisi özellikle ense ve kulak arkası bölgelerinde şiddetli kaşıntı şeklinde kendisini gösterir.

BİTZ Saç Biti ve Sirke Tedavisi İçin Şampuan: BİTZ Bit Şampuanı, etkisini böcek ilacı içerikli ya da zehir ihtiva eden ürünlerin aksine fiziksel yollarla gösterir. İçeriğindeki Dimetikon sayesinde bit ve sirkeleri çevresel olarak kaplar ve solunum yolları tıkaması ile boğularak ölmelerini sağlar. Bu sebeple, bitlerin ürüne karşı direnç oluşturması engellenmiş olur. Ürün kullanımından sonra tekrar bulaşma yoluyla bitlenme riskine karşı düzenli olarak kontrol edilmesi ve şampuanın tekrar kullanılması gerekmektedir.

Bir adet BİTZ Bit Şampuanı, saçın uzunluğuna göre 1 ile 3 kullanım için yeterlidir.

KULLANIM ŞEKLİ:

1.Bit ve Sirkelerin Tespiti: BİTZ bit şampuanını uygulamadan önce, özel tarak ile bitlenme sorunuyla karşılaşmış olabilecek tüm aile bireylerinin saçlarını tarayıp bit ve sirkelerin bulunduğu bölgeleri özenle tespit ediniz. Tarağın üzerindeki ile saç köklerini iyice inceleyiniz. Baş biti ve sirkeler boyun ve kulak arkası bölümlerde daha fazla görülmektedir. Fakat uygulama tüm kafa derisine özenle yapılmalıdır.

2.Şampuanın Uygulanması:

Dikkat: Şampuan uygulanmadan önce çalkalanmalıdır.

Tespit yapıldıktan sonra, BİTZ Bit Şampuanı, ıslak saça ve baş derisine eşit miktarda uygulanır. Saç diplerine ve saçın dibinden ucuna kadar tüm alanlarına uygulama yaptığınızdan emin olun. Özellikle boyun ve kulak arkalarına, saç köklerine ve uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. 10 dakika bekleyin. Bu süre içerisinde şampuanın içeriğindeki etken maddeler fiziksel etki göstererek bit ve sirkelerin boğularak ölmesini sağlayacaktır. Bekleme esnasında normal bir tarak yardımıyla saçı tarayarak şampuanın tüm bölgelere yayıldığından emin olabilirsiniz.

3.Saçların Yıkanması: Bekleme süresi dolduktan sonra, saçı su ile köpürtün. Saçı yine masaj yaparak iyice yıkayın ve durulayın. Saçın tamamen durulandığından emin olun.

4.Bit ve Sirkelerden Arınma: Saçı kurutmadan önce, özel tarak ile saçı tutamlara ayırarak başta ense ve kulak arkası bölgeleri ayrıntılı bir şekilde tarayın ve bitler ile sirkelerin ayıklandığına emin olun. Saç derisi ve saç diplerini, kontrol edin. Bit ve sirkelerin tarama ile ayıklama esnasında birikme yapmasına karşın özel tarağınızı pamuk ile temizleyin ve tekrar kullanın.

5.Kontrol ve Tekrar Uygulama: Uygulamayı tamamladıktan 7 gün sonra saç derisini ve saçı ayrıntılı bir şekilde tekrar kontrol edin. Gözle görülen bit veya sirkeye rastlamasanız dahi ürünü aynı basamakları tekrar ederek tekrar uygulayın. BİTZ Bit Şampuanını tekrar uygulanmasında hiçbir sakınca yoktur. Daha ayrıntılı uygulamalar için BİTZ Bit Şampuanı ve BİTZ Bit Sprey’ini birlikte kullanabilirsiniz.

Çevreniz İçin Uyarılar: Bitlenme fark edildikten sonra mutlaka aile bireyleri ve yakın çevrenizi uyarınız, her bir bireyin konuyla ilgili önlemleri almasını sağlayınız. Bit problemi yaşandığı zamanlarda kullanılan eşyalarınızı mutlaka 70°C’de yıkayarak veya elektrik süpürgesiyle temizleyerek bitlerden arınmasını sağlayınız. Tedavi süresince kullanılan havlu, bez, tarak gibi eşyalarınızı da aynı temizleme sürecinden geçirmeyi unutmayınız. Ürünü kullanmadan önce kullanım talimatını dikkatlice okuyunuz. Kullanım talimatını saklayınız. BİTZ Bit Şampuanını uygulamasından sonra canlı bit saptıyorsanız veya bitlenme tekrar ediyorsa çocuğunuzun etrafındaki kişileri kontrol ediniz.

Kutu:

BİT ŞAMPUANI

Bileşimi: Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Cocamidopropyl Betaine,  Sodium Cocoamphoacetate, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Peg-7 Glyceryl Cocoate And Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Benzyl Alcohol, Citric Acid Monohydrate, Deiyonize Su.

Etki Şekli: BİTZ BİT ŞAMPUANI bitleri ve yumurtaları kapsülleşme yöntemiyle boğarak öldürür.

Kullanıcı Profili: Hamile & emziren kişiler ve bebekler haricinde saçlı derisine bit yerleşen kişiler tarafından kullanılır.  

Kullanım Kılavuzunu okuyunuz.

KULLANIM ŞEKLİ

1.)BİTZ BİT ŞAMPUANINI ıslak saça eşit miktarda uygulayın.

2.)Tüm saçı ve saç derisini kapladığınızdan emin olun.

3.) Özellikle boyun ve kulak arkalarına saç köklerine uçlarına doğru iyice masaj yapın.

4.) 10 dakika bekleyin. Beklerken saçı normal tarak ile tarayınız.

5.) Daha sonra su ile saçı köpürtün. Saçı iyice yıkayın ve durulayın. (Şampuandan tamamen arındırılmalıdır. Saçlar birbirine dolanır ve kolay taranmaz ise saç kremi kullanın.)

6.) Saçın tamamen durulandığından emin olun.

7.) Saçı kurutmadan önce bit ve sirkeleri temizlemek için ince dişli bit tarağını kullanın.

8.)BİTZ BİT SPREYİ ile kullanım etkinliğini arttırır.

SAKLANMA VE DEPOLAMA:

Ürünü kapağı kapalı olarak muhafaza ediniz.

Direk güneş ışığından koruyunuz.

Ambalaj hasarlıysa kullanmayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.