BİTZ- Baş Biti & Sirke Spreyi

BİTZ- Baş Biti & Sirke Spreyi

Prospektus:

İçeriğinde deri ve vücuda etki edecek zehir ya da ilaç bulundurmaz.

İçindekiler: Polidimetilsiloksan ve Dimetikon

Kullanıcı Profili:

Hamile & emziren kişiler ve bebekler haricinde saçlı derisine bit yerleşen kişiler tarafından kullanılır.

Endikasyonlar:

BİTZ BİT SPREYİ, saç biti enfestasyonlarının eradikasyonu için endikedir.

Kontraendikasyonlar:

Bileşenlerden herhangi birine karşı aşırı duyarlılık bulunması.

Hamile & emziren kişiler ve bebeklerde istenmeyen durumlar gelişebilir. Doktora danışılmadan kullanılmamalıdır.

Saç Biti ve Sirke

Saç biti 2-3 mm boyunda olup, insanların başında yaşar. Bitler kopan deri parçaları, deriden salgılanan yağ veya kan ile beslenirler ve ortalama bir hafta yaşarlar.

Dişisi, sirke denilen yumurtalarını özellikle ense ve kulak arkası saç kıllarının diplerine kitin kılıfı (tükürükle salgılanan) ile tek tek yapıştırır.

Bitler uçamaz ve sıçrayamazlar fakat çok hızlı hareket ettikleri için bir baştan diğerine çok hızlı geçerler. Bu sebeple okullarda, kalabalık ortamlarda ve kamuya açık alanlarda bitlenme daha sık görülür. Bitler, saçların teması gibi direkt geçiş yolları dışında, ortak kullanılan tarak, şapka ya da benzeri araçlar ile de bulaşabilirler. Sanılanın aksine bitler daha çok temiz saçları tercih ederler.

Bitler sık olmamakla birlikte hastalık taşıyor olabilirler. Kaşıntı ve kıl dökülmeleri gibi klinik belirtilere neden olurlar. Ayrıca kan emdiklerinden anemi, halsizlik ve zayıflığa yol açabilirler.

Bitlenmenin en net belirtisi özellikle ense ve kulak arkası bölgelerinde şiddetli kaşıntı şeklinde kendisini gösterir.

BİTZ  Saç Biti ve Sirke Tedavisi İçin Sprey

Yeni nesil, modern uygulama yöntemi.

BİTZ  BİT SPREYİ, etkisini böcek ilacı içerikli ya da zehir ihtiva eden ürünlerin aksine fiziksel yollarla gösterir. İçeriğindeki Dimetikon sayesinde bit ve sirkeleri çevresel olarak kaplar ve solunum yolları tıkaması ile boğularak ölmelerini sağlar. Bu sebeple, bitlerin ürüne karşı direnç oluşturması engellenmiş olur.

Ürün kullanımından sonra tekrar bulaşma yoluyla bitlenme riskine karşı düzenli olarak kontrol edilmesi ve spreyin tekrar kullanılması gerekmektedir.

Bir adet BİTZ  BİT SPREYİ, saçın uzunluğuna göre 2 ile 4 kullanım için yeterlidir.

Kullanım Şekli:

1.Bit ve Sirkelerin Tespiti

BİTZ bit spreyini uygulamadan önce, kutusundan çıkan özel tarak ile bitlenme sorunuyla karşılaşmış olabilecek tüm aile bireylerinin saçlarını özenle tarayıp bit ve sirkelerin bulunduğu bölgeleri tespit ediniz.

Saç biti ve sirkeler boyun ve kulak arkası bölümlerde daha fazla görülmektedir. Fakat uygulama tüm kafa derisine özenle yapılmalıdır.

2.Spreyin Uygulanması

Tespit yapıldıktan sonra, BİTZ  BİT SPREYİ, 8-10 cm mesafeden kuru saça ve baş derisine sıkılır. Spreyi eşit mesafede tüm saç derisiyle ve saç tutamlarıyla dağıtmak çok önemlidir. Bunun için özel tarak yardımıyla veya saçı ayrı ayrı toplayarak uygulamak tedavinin başarısı için verimli olacaktır. Saç diplerine ve saçın dibinden ucuna kadar tüm alanlarına uygulama yaptığınıza emin olun. Uygulama yapıldıktan sonra masaj yaparak losyonu tüm baş bölgesine ve saçlara yedirin. 15 dakika bekleyin. Bu süre içerisinde losyonun içeriğindeki etken maddeler fiziksel etki göstererek bit ve sirkelerin boğularak ölmesini sağlayacaktır.

3.Saç Bitlerinden Arınma

Ölen bitleri ayıklamak için bit tarağı ile saçları tutamlara ayırarak başta ense ve kulak arkası bölgeleri olmak üzere ayrıntılı bir şekilde tarayın ve saç bitlerinin bir havlu veya örtünün üzerine dökülmesini sağlayın (Kullanılan havluyu daha sonra 70°C’ de yıkayın).

4. Bit Yumurtalarından (Sirkelerden) Arınma

Saçlara yerleşen bitlerin yumurtalamış olmaları ihtimaline karşın, ölü bitler saçtan ayıklandıktan sonra saçın doğal yollarla kuruması beklenir (kurutma yöntemleri kullanılmaz, saç havlu veya benzeri şeylerle sarılmaz).  Sprey saça sürüldükten ve doğal yollarla kuruduktan 8 saat sonra saç normal bir şampuanla yıkanır (ikisi bir arada şampuan kullanılması önerilmez). Böylece 15 dakika sonunda bitlerden arınan saç, 8 saat sonunda bit yumurtalarından da arınmış olur.

5. Kontrol ve Tekrar Uygulama

Uygulamayı tamamladıktan 7 gün sonra saç derisini ve saçı ayrıntılı bir şekilde tekrar kontrol edin. Gözle görülen bit veya sirkeye rastlamasanız dahi ürünü aynı basamakları tekrar ederek tekrar uygulayın. BİTZ bit spreyinin tekrar uygulanmasında herhangi bir sakınca yoktur. Uygulamalar sonrasında bitlenme tekrar görülürse aile bireylerini ve yakın çevrenizdeki kişileri de kontrol edin.

Çevreniz İçin Uyarılar

Bitlenme fark edildikten sonra mutlaka aile bireyleri ve yakın çevrenizi uyarınız, her bir bireyin konuyla ilgili önlemleri almasını sağlayınız. Bit problemi yaşandığı zamanlarda kullanılan eşyalarınızı mutlaka 70 C’de yıkayarak veya elektrik süpürgesiyle temizleyerek bitlerden arınmasını sağlayınız. Tedavi süresince kullanılan havlu, bez, tarak gibi eşyalarınızı da aynı temizleme sürecinden geçirmeyi unutmayınız.

Paket İçeriği:

1 adet 100ml Bit Spreyi

1 adet tarak

1 adet kullanma kılavuzu

Uyarılar:

Ürün hafif iritandır. 24 saatin üzerinde saçta ve saçlı deride kalmamalıdır. 24 saat ve üzeri uygulamalarda hafif kızarıklık görülebilir. İçeriklere karşı alerji geliştiğinde ve beklenmedik bir durumla karşılaştığınızda doktorunuza başvurunuz.

Çocukların ulaşamayacağı yerde ve ambalajında saklayınız.

Açılmış, bozulmuş ürünleri geri iade ediniz.

Göze uzun süreli temasta yanma oluşabilir. Bol su ile yıkayınız.

Ürün yanlışlıkla yutulduğunda bol su için. Gerektiğinde doktorunuza başvurunuz.

Ürünü yanıcı ortamlardan uzak tutunuz.

Ürünün kapağını açık bırakmayınız. Aksi takdirde ürünün bit üzerinde etkinliği azalır.

Saçlı derinizde açık yara varsa ürünü kullanmayınız.

Saçlı derinizde kullandığınız herhangi ilaç, tonik vb. varsa ürünü kullanmayınız.

Beklenmedik etki görüldüğünde doktorunuza başvurunuz.

Sadece harici kullanım içindir.

Son kullanım tarihi iç ambalaj üzerinde bulunmaktadır.

Saklama:

25°C’lik ortamda saklayınız.

Çocukların göremeyeceği ve ulaşamayacağı yerde muhafaza ediniz.

Son kullanma tarihinden sonra kullanmayınız.

Kutu:

Yeni nesil bit spreyi, modern uygulama yöntemi. BİTZ Bit Spreyi, etkisini böcek ilacı içerikli yada zehir ihtiva eden ürünlerin aksine fiziksel yollarla gösterir. İçeriğindeki Dimetikon sayesinde bit ve sirkeleri çevresel olarak kaplar ve solunum yolları tıkanması ile boğularak ölmelerini sağlar.

Bir adet BİTZ Bit Spreyi, saçın uzunluğuna göre 2 ile 4 kullanım için yeterlidir.

Kullanıcı Profili: Hamile, emziren kişiler ve bebekler haricinde saçlı derisine bit yerleşen kişiler tarafından kullanılır.

Kullanım Kılavuzunu Okuyunuz.

Etki Şekli: Ayrıntılı bilgi için kutu içinden çıkan kullanım kılavuzunu dikkatle okuyarak uygulayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.