Argan İle Bitkisel Saç Bakımı

Argan İle Bitkisel Saç Bakımı

argan ile saç bakımı

argan ile saç bakımıYüzyıllar  boyunca doktorlar insanların beslenme şekliyle saç ve fiziki görünümü arasında bir bağ olduğunu, insan ne kadar iyi beslenirse o kadar iyi dış görünümü olacağını iddia etmişler ve bu teoriyi günümüzün bilim çağı olması sayesinde belgelemişlerdir. Argan ile bitkisel saç bakımı Saç tellerinin parlak ve canlı görünmesi için insan vücudunda demirin tam olması kanın oksijeni taşıma gücüne doğruda etkidiği için çok önemlidir.

Kalsiyum eksikliği ve protein sıkıntısı saç tellerinin olumsuz  hava koşullarından daha fazla etkilenmesini ve azot gazı ile dolu zehirli havaya karşı dayanımını düşürecek ve dökülmesine yol açacaktır. Argan ile bitkisel saç  bakımı bu sorunları içeriğinde ki vitamin ve mineraller sayesinde daha kolay çözecek  saçın uzun süre parlak ve canlı kalmasını sağlayacaktır. Zavoli ürünlerinden olan bitkisel saç bakım setlerinde A, D, E, K  vitaminleri gerektiği ölçüde vardır. Zira bu vitaminler çok fazla depolanırsa karaciğerde zorlanmaya yol açtığından insan sağlığına fazlası zarar verir. Minerallerle birlikte çinko ve B vitamini de saç telleri için bir ihtiyaçtır. Örneğin bira mayası B vitamini açısından yoğurt ta ki kadar çok zengindir.

Zavoli nin bitkisel ürünlerinde ayrıca sağlıklı saç için gerekli olan iyot ta saçın ihtiyaç duyacağı kadar vardır.  Argan ile bitkisel saç bakımı Argan yağının içinde mineral yağ ve boyar maddeler ile silikon v.b zararlı maddeler olmadığından saçın beslenmesine katkı sağlayacaktır.