Kadınlar İçin İnce Telli Saçlarla Mücadele Etmenin 5 Yolu

Kadınlar İçin İnce Telli Saçlarla Mücadele Etmenin 5 Yolu

İnce telli saçlara sahipseniz, normaline nazaran şekil verilmesinin oldukça zor olduğunu da bilirsiniz. Aynı zamanda saç şekillendirici cihazlar ve boya gibi maddeleri de dikkatli şekilde kullanmak gerekiyor. Saçınıza şekil vermek ve bakımını gerçekleştirmek sizin için her defasında işkenceye dönüşüyorsa doğru yerdesiniz. İnce telli saçlarla başa çıkmanın yollarını sizler için araştırdık.

1-) İnce telli saçları kuruturken dikkatli olmakta fayda var.

ince-telli-1

 

Hacimli haçlara göre ince telli saçlarda saç kurutma şeklinize çok daha fazla dikkat vermelisiniz. Banyodan çıktıktan sonra ıslak saçlara direk olarak kurutma makinesini tutmanız, saçlarınızı yıpratacaktır. Islak saçlar için ilk iş onları pamuklu bir havlu yardımıyla ovalamadan iyice kurulamaktır. Havluyla ön kurutmasını yaptığınız saçlarınızı kurutma makinesiyle kuruturken kafanızı arkaya doğru hafifçe eğmeli, geriye doğru saçlarınızı kurutmalısınız. Böylelikle ters bir açıyla kurutulan saçlar daha yoğun ve kabarık görünecektir.

2- ) Saç modeli konusunda çok özgür değilsiniz. Gene de seçeneğiniz bol.

ince-telli-2

İnce telli saçlarda uzun bir kesim çok güzel durmayabilir. Saçınızın kalitesine göre ya çok yağlı bir görüntü, ya da çok kuru bir görüntü olacaktır. İkisinin ortasını yakalamak sizin için ölüm olabilir. Ayrıca ince telli saçları gür göstermek adına uzun saç, kafanıza normaline nazaran daha yapışık duracağından dolayı tercih edilmemeli. Pixie olarak da adlandırılan erkek saç modellerine benzeyen bir modeli ya da bob kesim modeli, küt kesim gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Saç modelinize karar verirken sadece kafa ve saç yapınızı değil; aynı zamanda surat yapınızı da dikkate almanızda fayda olacaktır. Sivri bir surat yapınız varsa küt kesimin daha iyi duracağı gibi oval surat ve yuvarlak kafa yapınız varsa Pixie model çok daha güzel duracaktır.

3- ) Kat attırmak, düşündüğünüz gibi saçınızı gür göstermeyebilir!

ince-telli-3

Orta incelikte ve çok dökülmelerin gözlenmediği saçlarda kat attırmak saçınızı son derece yoğun ve kabarık yapabilir. Ancak buna karar verirken biraz dikkatli olmanızı öneririz. Eğer saçınız gerçekten inceyse ve bilhassa dökülmeler çoksa saçınıza kat attırmanız durumunda saçlarınız, son derece hacimsiz bir hal alacaktır. Ayrıca suratınıza doğru düşecek tutamların da çok kısa olmamasında fayda olacaktır.

Sarımsaklı Şampuan

Sarımsaklı Şampuan

4-) Saç ayrımınızı değiştirmeyi denediniz mi?

ince-telli-4

Diyelim ki saçınızı çocukluğunuzdan beri sağa doğru tarıyorsunuz. Radikal bir karar vererek saçınızı diğer tarafa; sola doğru taramayı deneyin. Böylelikle saçınıza hacim vermiş, ince tellerinizi ve hatta en önemlisi muhtemel dökülmelerinizi tamamen gizlemiş olacaksınız. Saçlarınızla hiç ilgilenmeyen bir erkek bile sizdeki değişikliği fark edecek, ancak sizdeki bu değişikliğin adını koyamayacaktır. İşin en güzel yanı da bu tabi 😉

5-) İnce telli saçı olan ünlülerin kronolojik fotoğraflarını inceleyin. Size kuşkusuz ilham vereceklerdir.

ince-telli-5

İnterneti sadece makale okumak için kullanmayın. Sizinle benzer saç yapısına sahip olan bir ünlüyü gözünüze kestirin ve onu takibe alın. Saçlarının en kötü göründüğü döneme ait fotoğraflarına bakın ve kronolojik olarak hangi dönemde güzelleşti, saçında ne gibi değişiklikler meydana geldi bunları araştırın. Hangi kozmetik ilacını kullanmış, hangi kuaföre gitmiş bu konuların üzerinde çok fazla kafa yormanıza gerek yok. Sadece fotoğraflarına bakıp burada bahsettiklerimiz gibi bir yöntemi kullanıp kullanmadığına göz atmanız bile faydalı olacaktır.

Peki Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur?