Kadınlarda Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Kadınlarda Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

saç dökülmesine bitkisel çözüm

saç dökülmesine bitkisel çözümSaç dökülmesi problemi çok can sıkıcı bir durumdur. Kadın ya da erkeğin bazı dönemlerde başına gelen bu duruma karşı önlemler almak mümkündür. Kadınlar tarafından bu durum daha zor kabullenilir. Alışılmadık bir biçimde saç dökülmesi yaşıyorsanız bir şeyler yolunda gitmiyor demektir. Daha fazla vakit kaybetmeden bunun sebebinin araştırılması ve çözüme kavuşturulması gerekir. Saç dökülmesinin sebebi bazen geçici bir durum olabilirken bazen de önemli ve tedavisi zor bir durum olabilir. Gür ve güzel saçlar bulunduğu ortamda hemen dikkat çeker ve hayran bakışları üzerinde toplar. Günümüzdeki teknoloji ile kadınlarda saç dökülmesine bitkisel çözümler bulmak çok da zor değildir.

Yaşadığımız stresli hayat temposu içinde birçok kadın saç dökülme problemi yaşamaktadır. Bu sebeplere ek olarak ta yanlış beslenme, hormonsal değişimler, yanlış kozmetik kullanımı, kimyasal saç boyaları gibi etkenlerde katılmaktadır. Saç dökülme problemi yaşayan kadınlarda saç dökülmesine bitkisel çözüm aramaktadır. Çünkü Bitkisel çözümler hem cilde zarar vermez hem de yan etkisi yoktur. Saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak uygulanan en eski çözüm saça kına yakmaktır. Bu yöntem saç dökülmelerini önlerken saçın beslenmesinde yardımcı olur. Kınanın içine ceviz kabuğu zeytinyağı soğan kabuğu da eklenirse daha iyi bir karışım elde edilir. Avokado yağı da içerdiği A, B,C,D ve E vitaminlerinin yanında antioksidan özelliği taşıması sebebi ile iyi bir saç bakım ürünü olarak kullanılır. Badem yağıda kadınların saçlarının dökülmesine engel olmaya yardımcıdır. Bunlara ek olarak Hindistan cevizi yağı, üzüm çekirdeği yağı, biberiye yağı kayısı ve fındık yağı, ısırgan otu, Aloe vera bitkisi de çok faydalıdır.

Kadınların saç dökülmesine bitkisel çözüm olarak yeşil çayı, civanperçemini, lavantayı, ebegümecini, limon ve karabiber tohumlarını saç üzerindeki olumlu etkisi yadsınamaz. Ayrıca çemeni, kişniş yapraklarını, meyan kökünü, sardunya yapraklarını, ada çayını, köri yapraklarını, patatesi, sarımsak yağını da unutmamak lazımdır. Sağlıklı saçlara sahip olmak için, taze meyve ve sebzeyi, süt, yoğurt, soya ve balığı, kırmızı eti, yumurtayı dengeli bir biçimde tüketmeliyiz. Gereğinden fazla alınan vitamin ve minerallerin vücuda yararından çok zararı vardır.