Maskeli Güzellik

Maskeli Güzellik

kil maskesi

Televizyonlarda yer alan bir çok programda kadınlar, yüzlerindeki maskelerle izleyicinin espiri kaynağı olur. Cildine özen gösteren kadının espritüel bir dille anlatılması kadınlar tarafından tepki çekmiyor da değil…

Geçmiş yıllarda cilde uygulanan maskelerde cilt kaslarının oynaması maskenin etkisini yok edebilirdi. Bu nedenle kadınlar ciltlerine maske uyguladıklarında uzun bir süre hareketsiz kalırlardı. Kozmetik uzmanlarının yaptıkları çalışmalarla artık maskeleri kullanmak çok daha kolay. Yüzünüze uyguladığınız maske kısa süre içinde işlevini tamamlıyor ve cildinizi pek çok yönden yeniliyor.

Üretilen şeffaf maskeler, ten renginizi korurken kısa süre içinde yüzünüze canlılık kazandırıyor. Bu maskelerin haftada bir kez kullanılması bile cildinizin yeterli bakımı kazanmasına yetiyor.

Cilt temizliği için üretilen maskelerin bünyesinde çoğunlukla kil, çamur ve kaolin asidi yer alıyor. Bu tür maskeleri uygulamadan önce cildi temizlemekte yarar var

Kil maskesi cilt temizliği ve bakımı için hemen hemen herkesin kullanmayı tercih ettiği kozmetik ürünleri arasında yerini aldı basit, kullanışlı ve zahmetsiz bir yöntemdir. Kil, İçerdiği mineraller ile maske şeklinde cilde uygulandığında derinlemesine temizlik sağlayan hem zararsız, hem ucuz hem de herkesin kendi evinde uygulayabileceği klasik bir temizlik ve bakım yöntemidir.

Kil, cildi sıkılaştırır, gözeneklerde biriken sebum tabakasını söker ve uzaklaştırır, cilde canlılık katar. Cildi gençleştirir. Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden birisi ciltte oluşan sebum tabakasının cilt gözeneklerini tıkayarak cildin hava almasını engellemesidir. Hava almayan cilt mat ve cansız bir görünüme bürünür. biriken sebum tabakasıda ciltte parlamalara sebep olur.

Kil Maskesinin Faydaları Nelerdir

  • Kil maskesi sivilce oluşumlarını önler ve önüne geçer.
  • Kil maskesi düzenli kullanımlarda Güneş lekeleri, yara sonrası oluşan lekeler ve sivilce lekelerinde azaltma hatta izleri yok etme etkisi gösterir.
  • Anti agent özelliğinden yağlı bir cilt için dengeleyici etkisi vardır.
  • Kil maskesi yüzü gerer ve uyarır.
  • Kil maskesi kısa vadede yapılan uygulamaların faydası vardır.
  • Kil doğal bir maddedir. Ciltte bulunan fazla yağın arınmasına yardımcı olur.
  • Cilt gözeneklerini temizler ve açar.
  • Kil içeriğinde bulunan vitaminler ve mineraller cilde fayda gösterir.

Cildin temizliği ve bakımında kullanılacak doğal maddeler arasında ön sıralarda bulunan KİL, zararsız oluşu ve kullanım kolaylığı açısından en avantajlı organik maddedir. Çok basit bir şekilde uygulanabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken, kullanılan kilin temiz ve saf olmasıdır. Saf ve İşlenmemiş kil ile cilt bakımında ve temizliğinde size doğanın bu armağanını sunmaktadır.

Kil maskesi genel olarak her türlü cilt tipinde kullanılabilir. Bu hususta dikkat edilmesi gereken konu, hassas ve kuru ciltlerde kil maskesini uygularken dikkatli olmaktır. Kuru ve kuruya yakın ciltlerde kil maskesi uygulaması daha fazla kurumaya neden olabilir. Bu sebeple yağlı ciltler kil maskesinde en verimli sonucu alacak cilt tipleridir. Kil maskesi hazırlamak için kullanılan kil tipi genellikle kozmetik kil olarak ta bilinen beyaz kildir. Ancak tüm kil çeşitleri kil maskesi olarak kullanılabilir. Kilin renkliliğindeki farklılıklar bileşimde bulunan minerallerin oranları ile alakalıdır. Temiz ve saf kil bulduğunuzda rengi pek fazla önemli değildir. Tercihen beyaz kil veya beyaz kil bulamadığınız durumlarda yeşil kil ile cilt bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Kil, cildi sıkılaştırır, gözeneklerde biriken sebum tabakasını söker ve uzaklaştırır, cilde canlılık katar. Cildi gençleştirir. Yağlı ciltlerin en büyük problemlerinden birisi ciltte oluşan sebum tabakasının cilt gözeneklerini tıkayarak cildin hava almasını engellemesidir. Hava almayan cilt mat ve cansız bir görünüme bürünür. biriken sebum tabakasıda ciltte parlamalara sebep olur.

Kil dediğimiz yapı aslında bir bileşenler topluluğudur. Aliminyum silikat, kilin bileşiminin temelini oluşturur. Bununla birlikte demir oksit, çeşitli mineraller ve oligo bileşenlerdir ve bu bileşimdeki her bir bileşenin miktarı ise kilin rengini belirlerken aynı zamanda kilin sahip olduğu bakım ve terapi özelliklerini kazandırır.

Doğal ve Saf kilin diğer özelliklerinden birisi de; bir çok zararlı mikroorganizmaya karşı kilin son derece başarılı bir yok etme mekanizmasına sahip olmasıdır. Cildi iyileştirmek, teskin etmek, zararlı etkenlerden cildi arındırmak yanında kil saçlara ve saçlı deriye de uygulanabilir.

Kil maskesi cilde saf kilin krem kıvamında sulandırılarak uygulanması yöntemi ile yapılabileceği gibi içerisine cilde iyi geldiği bilinen çeşitli doğal yağlardan da ilave edilerek karışımlar hazırlanabilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kullandığınız kilin gerçekten saf ve temiz bir yapıda olmasıdır.