Saç Bakımı

Saç Bakımı

saç bakımı

sac-bakimiSağlıklı ve bakımlı saçlara sahip olmayı kim istemez ki şüphesiz herkesin hayalidir. Bunun için yapılması gerekenler aslında çok ta zor değildir. Bunun için bilinen bir sürü saç bakımı maskeleri ve saç bakım yağları mevcut. Bu maskeleri kolaylıkla evde herkes yapabilir. Saç bakımlarını güzellik merkezlerinde de yaptırmak mümkün bu işi çok iyi yapan merkezler var.

Öncelikle sağlıklı saçlara sahip olmak için saçları sık yıkamaktan vazgeçerek işe başlamalıyız. Ayrıca saçı çok sıcak suyla yıkamamalıyız. Güneş saç tellerini kurutarak saçı cansızlaştırır bu yüzden koruma faktörlü saç kremi kullanmalıyız. Daha sonra düzenli aralıklarla saçımıza bakım maskeleri yapabiliriz. Örneğin protein bakımından oldukça zengin olan yumurta ile saç bakımı yapılabilir. Cansız ve kurumuş saçlar için nemli saça köpürünceye kadar çırpılmış yumurtayı sürüp 20 dakika bekleyip soğuğa yakın su ile duruladığınızda saç diplerinizi yumuşatabilir ve parlak saçlara sahip olabilirsiniz. Badem yağı ve zeytinyağı ile saçlar nemlendirilebilir. Saç bakımında balı unutmamak lazım içerisinde bulunan doğal tatlandırıcılar sayesinde saçı besler ve yumuşatır. Süt ise saça yumuşacık bir his verir. Hindistan yağı ise parlak saçlar için mükemmel bir seçimdir. Elma sirkesi saçın aşırı yağlanmasını önler kepeğe karşı korur ve saçın uzamasına yardımcı olur. Potasyum kuru saçlar için şifa kaynağıdır. D vitamini saç dökülmesine karşı koruyucudur. Kalsiyumun saça faydasının unutulmaması gerekir. Muz ise doğal yağlar ve nem içerdiği için mükemmel bir saç bakımı meyvesidir. A vitamini saç köklerini güçlendirir. E vitamini saç derisinin sağlığı için önemlidir. Yoğurt saçtaki aşırı yağlanmayı önler. Avokadonun ise saçı besleyici ve nemlendirici özelliği vardır. Çilek saçın pH dengesini düzenler ve saça parlaklık verir. Hint yağı saçın hızlı uzamasını sağlar.

Saç bakımı olarak Zigavus’un üretmiş olduğu çok kaliteli ürünler bulunmaktadır. Bu ürünler her saça uygun olarak üretilmiştir. Bu ürünlerin değerli içerikleri sayesinde saçlara yoğun bir bakım yapılmış olur. Önemli olan sadece doğru ürünü seçmektir. Bakımlı ve sağlıklı saçlara kavuşmak için saç bakımı ihmal edilmemelidir.