Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

Saç Dökülmesine Bitkisel Çözüm

saç dökülmesine bitkisel çözüm

Saç dökülmesine karşı kokusuz sarımsaklı şampuan

Saçlar insanların en güzel süsüdür. Fakat birçok nedenden dolayı saçlarımız dökülebilir. Normal olarak insanların her gün 200 tel saçının dökülmesi beklenen bir sayıdır. Bunun için endişe etmek gerekmez. Kadında ya da erkekte saç dökülme sebepleri farklıdır. Kadınlarda genelde saç dökülmesi fazla görülmez. Kadınlarda özellikle menopoz sonrası saç dökülmeleri artmaktadır. Gebelik ve aşırı stres saçlarda dökülmelere sebep olmaktadır. Erkeklerde ise genelde genetik yapıya bağlı olarak saç dökülmesi görülür. Genç yaşlarda saçları kalmamış erkeklere rastlamak mümkündür. İnsanda saç dökülmesi sonucunda insanın kendine olan öz güveni azalmakta kişi kendisini kötü hissetmektedir. Bu durum insanların kendisini toplumdan soyutlamasına sebep olmaktadır. Bu gibi sorunları yaşamamak için insanlar, saç dökülmesine bitkisel çözüm arayışına girmişlerdir.

Saç dökülmesi özellikle orta yaşlardaki insanların sıkça karşılaştığı sorundur. Fakat günümüzde küçük yaşlardaki insanlarında bu sorunu yaşadığını gözlemlemek hiçte zor değildir. Birçok sebepten dolayı dökülen saçları yerine getirmek için birçok yol denenmektedir. Örneğin cerrahi işlemle gerçekleştirilen saç ekimidir. Fakat bu yöntem pahalı bir çözümdür. Bu sebeptendir ki insanlar saç dökülmesine bitkisel çözüm aramaktadır. Bilindiği üzere doğada hiçbir bitki boşuna yetişmemektedir. Bunların içinde saçlar için faydalı bir sürü bitki bulunmaktadır. Örneğin prosiyanidin içeren bitkiler saçın yeniden çıkmasında oldukça ekilidir. Prosiyanidin içeren bazı bitkilere elma, arpa, üzüm çekirdeği, yeşil çay, kuşburnu, yaban mersini, kakaoyu örnek verebiliriz. Bunu yanında birçok bitkisel yağlarda saçı beslemektedir. Çörek otu yağı, nane yağı, fındık yağı, susam yağı, jojoba yağı bunlardan sadece birkaç tanesidir.

Saç dökülmesi özünde bir sağlık sorunudur. Uzun zamandan beri bu sorun incelenmiş ve yapılan araştırmalar sonucunda tamamen doğal ürünler üretilmeye başlanmıştır. Bu ürünler içerisinde Zigavus çok iyi bir markadır. Saç dökülmesine karşı bitkisel çözüm olarak 2007 yılında saç dökülmesine karşı ürettiği kokusuz sarımsaklı şampuan ile sektöre giriş yapmıştır. Zigavus şampuanlarının saçta olan tahribatı azalttığı ve saç tellerini kalınlaştırdığı ve sonuç olarak ta saç dökülmesini önlediği kanıtlanmış bir gerçektir.