Saç Dökülmesine Çözüm

Saç Dökülmesine Çözüm

saç dökülmesine çözümSaçların doğal bir ömrü vardır. Bu süre yaklaşık olarak 2 ile 7 yıl arasında değişiklik gösterir. Ömrünü tamamlayan saç tellerinin dökülmesi beklenen bir durumdur. Sabah uyandığımızda yastık üzerindeki saçlar hepimizin dikkatini çekmiştir. Önemli olan saçların dökülmesi değil ne kadar döküldüğüdür. Günlük yaklaşık olarak 200 saç telinin dökülmesi normal olarak kabul edilir. Dökülen saç teli bu sayıyı aşıyorsa zaman kaybetmeden sebebi araştırılmalıdır. Saç dökülmesine çözüm olarak bitkisel çözümler ve cerrahi çözümler bulunmaktadır. Zararının olmadığından dolayı tedavi için bitkisel çözümler uygulanmalıdır. Bitkisel çözümler için günümüzde birçok çalışmalar yapılmaktadır. Artık alternatif tıp oldukça ilerlemiş durumdadır. Doğada yaratılan hiçbir varlık boşuna yaratılmamıştır bunun için araştırıp hangi bitkinin hangi hastalığa iyi geldiğini öğrenmek gerekmektedir.

Şimdiye kadar yapılan araştırmalar sonucunda saç dökülmesine çözüm olacak birçok kürler bulunmuştur. Ülkemizde de bu araştırmaları yapan çok önemli isimler vardır. Saç dökülmesine çözüm olarak öne çıkan karanfilin hazırlanması son derece kolay olup rahatsız edici bir kokusu yoktur. Ayrıca durulanmasına gerek yoktur çok kısa sürede sonuç verir. Kürün uygulanması ise şöyledir 10-15 adet karanfili bir bardak kaynar suya atıp 10 dakika demlenir. Demlenen bu çay ile saç derisine masaj yapılır.3-4 damla biberiye yağını bir yemek kaşığı zeytinyağı ya da badem yağı ile karıştırarak ta saç derisine masaj yapılabilir. Mucizevî bir bitki olan çörek otu yağı ile de saç derisine masaj yapıldığında saç köklerinin canlanmasına yardımcı olur. Isırgan otu sayesinde saç kökleri canlanarak kepek sorunu ortadan kalkar. Ayrıca bu kürleri kendimiz hazırlayabileceğimiz gibi güvenilir markaların bakım ürünlerini de kullanabiliriz. Örneğin Zigavus, Zavoli, Bioz gibi markaların kaliteli saç bakım ürünleri mevcuttur.

Saç dökülmesine çözüm olarak kullanılan bitkisel karışımlarının oranlarının ne kadar olacağını, kullanım şeklini ve kullanım süresini iyi bilmek gerekir. Aksi takdir de saç derisi tahriş olabilir bu durumda saç dökülmesini artırabilir. Bu bitkisel kürlerin etkisini görebilmek için düzenli olarak saça uygulamak gerekir. Aynı zamanda saç dökülmesini önlemek için saçları sıcak su ile yıkamaktan kaçınılmalı çok sık yıkamamalı ve saç derisinin hava almasını engelleyen kozmetik ürünleri kullanılmamalıdır.