Capixyl Sprey

Saç Dökülmelerine Karşı Saç Serumu

Yoğun dökülmeler ve bölgesel seyrelmelerin görüldüğü erkek tipi saç dökülmesi için özel olarak formülize edilmiştir. Etkinliği klinik testlerle kanıtlanmış,saç diplerini uyarıcı içerikleri barındıran Capixyl Saç Serumu saç köklerinin ve saçın güçlenmesini destekler

Bölgesel Seyrelmelere Son

Kür halinde, dökülmelere karşı şampuan ile desteklenerek uygulandığında saça canlandırıcı etki gösterir . Sağlıklı saç gelişimini destekler. Yoğun dökülmeler,bölgesel seyrelmeler için Alman Laboratuvarlarında özel olarak formülize edilmiştir. Saç köklerinin uyarılmasında görevli içeriğe sahiptir.

Etkin Çözüm

Tamamen müşteri memnuniyeti ve kullanıcı yorumlarına dayanan gözlemlerle etkinliği kabul edilmiştir. Saçlı derinin beslenmesi ve güçlenmesi için zemin hazırlar. Durulanmayan ürün olması nedeni ile saçlı deri ile teması daha yüksektir, dolayısı ile yüksek etki gösterir,çözüm sağlar.

Uyarıcı Etki

İçeriğindeki özel uyarıcı maddeler ile, saç köklerine etki eder,saç köklerini besler ve destekler. Saçlı deriye, saç köklerine özel bakım yapması nedeni ile yoğun etki sağlar. Saç köklerine,saçlı deriye bitki ekstreleri ve vitamin ile besin desteği sağlar ve saçın sağlıklı gelişimi destekler

Kafein ve Ginseng Mucizesi
Kullanıcı yorumlarına dayanan gözlemlerle, müşteri memnuniyeti çok yüksek olan, Capixyl Saç Serumu,saç köklerine direk etki ederek,uyarıcı ve canlandırıcı etki gösterir. Kendini kapatmaya yüz tutmuş saç köklerine özel çalışılmış formülü ile,saçlarınızın sağlıklı gelişimini mükemmel derecede destekler.
Capixyl Saç Serumu İçeriği ve Kullanım Nedenleri
Panax Ginseng Root Extract

İçerdiği doğal vitamin ve mineraller sayesinde saç için mucizevi etkiye sahiptir. İyi bir antioksidandır ve serbest radikal hasarıyla savaşır. Bunun yanı sıra saç foliküllerini canlanlanarak sağlıklı uzamalarını destekler. Detoks etkisi yapar. Ayrıca strese bağlı saç dökülmelerini engellemede etkilidir. Yaşlanmadan oluşan saç kaybıyla da savaşır

Acetylene Tetrapeptide-3

Saç derisi ve saç telleri için mükemmel bir destektir. Keratin ve kolajen yapımına destek olur. Canlandırır ve yeniler, saçların sağlıklı gelişimini destekler.

Trifolium Pratense Flower Extract (Kırmızı Yonca Ekstresi)

Dökülen saç tellerinin tekrar üretilmesini destekler. Uzun süreli kullanım durumunda saç kaybını engellemede etkilidir.

Menthol

Saç köklerini ferahlatır ve rahatlatır. Uyarıcı etkisi vardır.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract (At Kestanesi Ekstresi)

Saç telinde ısıyla şekillendirilme ve kimyasal ürün kullanımı sonucu oluşan zararı onarır, saçı dışarıdan gelen hasarlara karşı korur. Saça doğal bir parlaklık verir. Hassasiyet gidericidir.

Paullina Cupana Seed Extract (Guarana Ekstresi)

Kahvenin içerdiği kafeik asit miktarının 3 katını içermektedir. Saç gövdesi için onarıcı; saç derisi için yenileyici ve inanılmaz bir uyarıcı etki gösterir

Citric Acid

Saç derisinden ölü hücreleri uzaklaştırır. Bu sayede yenilenmeye bağlı oluşabilecek kepeği engeller

Biotin (Vitamin H)

Saç için ciddi önem taşıyan bir vitamindir. Yaşa ve diğer olumsuz dış etkenlere karşı saçı korurlar. Saçın beslenmesini destekler.

Capixyl Saç Serumu Nedir?

Capixyl saç serumu, yoğun saç dökülmelerine ve bölgesel seyrelmelere karşı özel olarak üretilmiş,içeriğindeki kırmızı yonca ektresi,guarana ve kafein ile saç köklerine uyarıcı etkide bulunan bir serumdur.

Neden Saç Dökülmesine Karşı Şampuan ile Capixyl Saç Serumu ile Desteklemek Gerekir?

Bunun nedeni saç kökünün tıkanmasına neden olan etkenlerden kurtulmaktır. Saç köklerini bu nedenlerden arındırarak öncelikli olarak saç köklerini açmak daha sonra saç köklerine uyarıcı etmenler sağlamak gereklidir. Aynı zamanda beslenemeyen diğer saç tellerinide besleyerek,sağlıklı saç gelişimini desteklemek gereklidir. Diğer ürünleri kullanmaya devam ederek, saç dökülme nedeninizi tekrarlıyor olabilirsiniz. Bu nedenle Capixyl Saç Serumunun, Zigavus Saç Dökülmesine Karşı Sarımsaklı Şampuan ile kullanılması önerilmektedir.

Bölgesel Seyrelme Neden Olur?

Bölgesel seyrelmelerin genel nedeni erkek hormonları denilen androjen hormonlardır. Bu sinsi bir saç dökülmesi çeşididir. Yani uzun süre sonra fark edilen bir durumdur. Özellikkle alın ve tepe bölgelerde gözlemlenir. Erkek hormonları neden olsada, kadınlarda da azda olsa erkek hormonları salgılandığı için kadınlarda da gözlemlenir. Bu hormonlar nedeni ile saç kökleri tıkanıklık yaşar ve beslenemezler. Beslenemeyen saç telleri dökülür. Saç dökülmesi yaşansa da saç köklerinin ölümü hemen yaşanmaz uzun süre saçlı deri altında beklemede kalır. Uyarıcı etkiler ve tedaviler ile geri kazanım mümkündür. Aynı zamanda bölgesel seyrelmelerin bir nedenide yaştır. Yaş arttıkça vücuttaki sertbest radikaller(kimyasal ve çevresel etkilerle oluşan oksijensizlik sorunu nedeni ile meydana gelen bileşikler.) tüm vücut hücrelerine etki ettiği gibi saçlı deri hücrelerine de etki eder. Ciltte kırışıklığa,saçlı deride hücre ölümlerine neden olan serbest radikallerle savaşan içerikler ile,yaş nedeni ile dökülmelere karşı savaşılabilir.

Saç Kökünün Kendini Dinlenmeye Alması Ne Demektir?

SBu dinlenme döneminin 2 çeşidi vardır. Bir,her bir saç teli 4-6 yıl uzar sonrasında saç kökü kendini dinlenmeye alır, ve yaklaşık 4 ay dinlenmede kalır. Saç kökü kendini dinlenmeye aldığında saç dökülmesi yaşarız. Bu nedenle her gün 100-150 saç telinin dökülmesi normal sayılır. Bu miktarda artış varsa saç dökülmesi problemi olarak algılanır.

Bir diğeri, saç kökünün beslenememesi ile alakalıdır. Saç kökü,çeşitli nedenlerle(kepek,fazla yağlanma,tahriş olmuş saçlı deri vb.) zarar görür,tıkanır,bu nedenlerle saç kökünü besleyen kılcal damarlar işlevsiz hale gelir,giderek daralır ve sonuç olarak kök kendini dinlenmeye alır. Bu dönemde yerine yeni saç hücreleri üretilmediği için o bölgelerde boşuklar gözlemlenir. Aslında tam olarak bir dinlenme değil, hazırda beklemektir.Bu bekleme yıllaca sürebilir. Yani, sürekli döngüsel olarak yaşanan dinlenmeden çok daha uzundur. Saç köklerine yapılan uyarıcı etkiler ile, saç köklerinin tıkanıklık nedenleri ile mücadele sayesinde saç kökleri kurtarılabilir.

Yaş nedeni ile saç dökülmeleri,yine bölgesel seyrelmelere benzer. Yaş nedeni ile vücutta oluşan serbest radikaller(çevresel ve kimyasal etkiler sonucu oluşan oksijensizsik nedeni ile oluşan bileşikler) saç köklerini, saç kökünü besleyen kılcal damarlarını tıkar ve işlevsiz hale getirir,dolayısı ile saç dökülmesi yaşanır.

Strese bağlı saç dökülmesi yine hormonlarla ilgilidir. Stres ve hormon ilişkisi çift taraflıdır,yani hem stres nedeni ile hormonal değişikliğe uğrarız hemde hormonal değişiklikler nedeni ile stres yaşarız, bu nedenle özellikle dönemsel yoğun saç dökülmelerinin en büyük nedenlerinden biridir. Saç dökülmesi de kişilerde ayrı bir stres oluşturur,bu durum kısır döngü olarak devam eder. Dönemsel yaşanan yoğun dökülmelerde,stres ve hormon tedavilerinin yanında saç dökülmesine karşı ürünler kullanıp,dökülen saçların deri altında kalan köklerini ölmeden kurtarmak önemlidir.

Saç köklerinin canlanması,sağlıklı saç gelişmini desteklemek için tam kapsamlı olarak bakım yapılmalıdır. Zigavus Extra Plus Sarımsaklı Şampuan saç dökülmesine karşı etkileri kanıtlanmış, 21 günde saç dökülmesini durdurduğu konusunda %87.5 başarı oranı sağlamış bir üründür. Ancak saç dökülmesini engellemek,sizi daha gür saçlara kavuşturmaz. Dökülen saçlarınızın saçlı deri altındaki köklerini yeniden saç üretimine teşvik etmeli, saç köklerini,saçlı deriyi ve saçı ayrı ayrı besleyerek onları desteklemelisiniz. Bu durumda da Zigavus Capixyl Saç Serumu ve Zigavus Bitkisel Kür Ampul devreye girer. Capixyl Saç Serumu,içerisinde bulunan kırmızı yonca ekstresi,saç dökülmesini engellemede ve yeni saç çıkmasını sağlamak için saç köklerini uyarıcı capixyl maddesinin elde edildiği bir ekstredir. Capixyl saç serumu ile saç köklerini uyarmalı ve Bitkisel Kür Ampulun içindeki bitkisel besin maddeleri ve vitaminlerle saç kökünü,saçı ve saçlı deriyi beslemeli ve bakım yapmalısınız.