Doğal Yollarla Saç Nasıl Açılır ?
zigavus

Doğal Yollarla Saç Nasıl Açılır ?

       

Doğal Yollarla Saç Açma

Doğal Yollarla Saç Açma

Doğallık artık her alanda daha popüler hale gelmiştir. Kimyasal ya da yapaylıktan ziyade doğal olan ve sade görülen şeyler daha çok tercih edilmeye başlanmıştır. Hal böyle olunca saçlarda da kimyasal kullanmadan doğal yollarla yapılan işlemler revaçtadır. Bu işlemlerden biri de saç açma işlemleridir. Unutmayın ki saç boyaları uzun zaman kullanıldığında saçınızı matlaştırır ve bakımsız görünmesine neden olur. Bu yüzden siz de doğal yollarla saç rengi açma yollarını takip ederek saçlarınızda istediğiniz değişiklikleri yapabilir, kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Birbirinden farklı yöntemlerden kendinize en uygun olanını seçerek uygulamaya başlayabilirsiniz.

Saç Açma Yöntemleri

Öncelikle saçlarınızın rengini papatya suyu ile açmayı deneyebilirsiniz. Bu bilinen en meşhur yöntemlerin başında gelir. 1 bardak suya 1 avuç papatya atarak 10 dakika kadar kaynatabilirsiniz. Daha sonra ılık hale geldiğinde de bu karışımı süzgeçten geçirebilirsiniz. Papatyalarını çöpe atıp kalan su kısmını saçlarınıza sürebilirsiniz. Bu konumda saçlarınızın kuru olması daha büyük avantaj olacaktır. Kuru saça uygulayacağınız papatya suyunu saçlarınıza istediğiniz şekilde uygulayıp daha sonra yıkayabilirsiniz. Saçınızı yıkamayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Papatya Suyunu Saçınızda Çok Fazla Tutmayın

Çünkü papatya suyu saçlarınızda fazla bekletilirse zarar verebilir. Her gün uygulamak da saçlara zarar verebilir. Bu yüzden iki günde bir uygulayarak 3 haftada istediğiniz tonu yakalayabilirsiniz. Zaten unutmayın ki 3 haftada saç ne kadar açıldıysa bundan fazlası olmaz, saçlarınızı en fazla 2-3 ton açabilirsiniz. Bir diğer doğal yollarla saç açma işlemi de limondur. Eşit miktarda karıştıracağınız limon ve saf suyu saç boylarına ve uçlarına sürebilirsiniz. Asidik madde içerdiğinden saç derinize zarar verebilir. Saçlarınıza bu karışımı sürdükten sonra en az 3 saat boyunca güneşin altında beklemelisiniz. Bunu yaparak birkaç saat içinde saçların 1-2 ton açıldığını göreceksiniz.

Bal Mucizesini Saçınızda Hissedin

Doğal yollarla saç bakımı yapmak hatta rengini açmak bal sayesinde mümkündür.. Eğer bulabilirseniz kestane balı kullanabilirsiniz. Unutmayın ki burada balın gerçek ve doğal olması çok önemlidir. Saf su ve balı karıştırıp saçınıza sürebilirsiniz. En az yarım saat bekledikten sonra da yıkayabilirsiniz. Saçlarınız hem beslenmiş olur hem de papatya ve limon suyu yöntemine göre daha hızlı etki eder. Ya da bal ve limonu karıştırarak bir sprey şişesine koyup da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Nemli saçlarınıza sürüp birkaç saat güneşte bekledikten sonra saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bir diğer doğal yollarla saç açma yöntemi ise sirkedir. Saçlar hem kepekten arınır hem de parlaklık kazanır. Duşunuzun durulama suyuna düzenli olarak sirke dökerseniz saçlarınızın renginin de zamanla açıldığını fark edebilirsiniz.

Her Derde Deva Zeytinyağı

Zeytinyağının mucizesi, saç rengini açmak için de kullanılabilir. Bol miktarda doğal zeytinyağını saçlarınıza masaj yaparak sürüp 2 saat güneşin altında beklettikten sonra renginin açıldığını fark edebilirsiniz. Bunun dışında bir diğer yöntem de çaydır. Siyah çayın posasını atmaz ve saçınıza uygularsanız doğal yöntemlerle saç renginizi açmış olursunuz. Doğal yollarla saç rengini açmak her zaman mümkündür. Bunun için yukarıdaki tariflerden herhangi birini deneyerek işe başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.