Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri
zigavus

Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma

   Erkekler İçin Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri     

 

Saçlarına bakım yapmak artık bayanlar kadar erkekler içinde önemli bir durum halini almıştır. Erkeklerde sürekli ve düzenli olarak saçlarına bakım yapmaktadır. Erkekler için popüler hale gelmiş olan saçların uzatılması oldukça zor olabilmektedir. Saç uzatmak için bayanlarında erkeklerinde uygulayabileceği birçok yöntem bulunsa da, bazı yöntemler sadece bayların uygulaması gerektiği şekilde olmaktadır. Bu yöntem için sarımsak ile saç uzatma tedavisi dışında bir yöntem değildir. Fakat uzmanlar bu yöntem için kullanılacak olan sarımsağın saçlarda 2 saatten fazla kalması halinde saçları dökeceği yönünde kullanıcıları uyarırken, 2 saatten az bekletilecek olan sarımsağın ise saçları güçlendireceğini, çoğaltacağını ve besleyeceğini söylemektedirler. Bu işlem için 4-5 diş sarımsağa ihtiyaç vardır.

Sarımsak yönteminin hazırlanışı şu şekildedir. 4-5 diş sarımsağı bir havan içine koyarak, bu havanda iyice ezilmelerini sağlayın. Havan içerisinde ezilen sarımsağı saç diplerinize, sarımsağın sıcaklığını hissedene kadar masaj yaparak, ovun. Bu şekilde sarımsağı saçlarınızda yarım saatlik bir zaman zarfında beklettikten sonra doğal bir şampuan ile saçlarınızı yıkayın. 2’şer günde 1’er kez olmak şartı ile yapılan bu kürü uzunca süre saçlarınızda bekletmeden uygulamaya devam edin. Bu işlemi akşamları yapmanız durumunda,  sarımsaktan kaynaklanan rahatsız edici kokular ile karşılaşılmaz.
Sarımsak ile saç uzatmaya alternatif olarak, erkekler için hızlı saç uzatma yöntemlerinden biri de badem yağı ile saç uzatma yöntemidir. Birçok alanda her ne kadar badem yağı ile şampuan bir arada karıştırılarak kullanılması gerektiği söylenmiş olsa da, bu yanlış bir yöntem olacaktır. Bunun nedeni ise şampuanların içerisinde kimyasal maddeler bulunmasıdır. Bundan dolayı kimyasal madde ile karışan badem yağı saçlar için hiçbir fayda sağlamayacak ve etkisiz kalacaktır.

Badem yağının şampuansız bir biçimde uygulanması yararlı olacaktır. Badem yağı ile saç uzatma yönteminde lazım olan malzemeler, badem yağı ve zeytinyağıdır. Hazırlanışı şu şekildedir. Zeytin yağı ve badem yağı eşit oranlarda karıştırılarak, hafifçe ısıtılır. Tırnaklar asla kullanılmayacak şekilde parmak uçları ile saç diplerinin ovarak masaj yapın ve elde edilen yağı iyice saç diplerinize yedirin. Bu şekilde yarım saat boyunca karışımı saçlarınızda beklettikten sonra saçların doğal bir şampuan ile yıkayın.

Lavanta kürü ile saç uzatma yönteminde lazım olan malzemeler, 3 bardak su va 1 tutam lavantadan oluşmaktadır. Su kaynatılır ve kaynamış olan suyun içerisine lavanta ilave edilir. Demlenmesi için 20 dakika boyunca bekletilir. Karışım süzülür. Saç diplerine masaj yapılır. Yarım saat saçlarda bekletildikten sonra yıkanır. Fayda görülmesi için bu işlemin haftada 2 kez tekrarlanması gerekir.

1 litre su içine 80 gr. Kekik atılarak 5 dakika kaynatılır. Ilık bir biçimde süzülür ve suyu saçlara dökülür. 30 dakika bekletilerek, saçtan temizlenir. Erkekler için bu karışım saçları canlı gösterecektir. Erkekler için saç uzatması açısından haftalık olarak en az 1’er kez uygulanması gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 1. esra dedi ki:

  bende saçlarımı uzatmak için bir çok şey denedim sonunda doğru çözümü buldum. saf ve organik ürünleri olan İntense keratin eczanesinden aldığım uzatma seti ile saçlarım hem hızlı uzamaya başladı hemde gerekli bakımını da yapmış oldum.

 2. mehmet dedi ki:

  arkadaşlar 2 hafta sonra askere gideceğim için saçlarımı kestirmek zorunda kalacağım. saçlarım baya uzun askerden geldikten sonra bu yöntemleri kullanırsak saçlar hızlı uzar mı? uzarsa kaç cm uzar ayda?

 3. Resat dedi ki:

  Isey yariyormu emn degilim 2 hafta sonra dugunm var

 4. Kader dedi ki:

  Saçlarım çok yavaş uzar ve gidip arka kısmı kazıttım uzarken çok çirkin görünmeye başladı bu modellerden yaptıran varsa anlar zaten beni hemen saçım o kadar kötü görünüyor ve çok yavaş uzadığı için uzun bir süre de kurtulamadım bu sebeple hemen hızlı uzatmak için yollar aradım bir sürü şey denedim

 5. Pelin dedi ki:

  Birader saç uzatmak istiyorsanız dip bakım yağı var baya hızlandırıyor dökülme için falan da iyi geliyor

 6. hatime dedi ki:

  işe yarıyor

 7. Ahmet dedi ki:

  Dediklerinizin hepsini uygularsak ne olur