Menü

Argan Yağı Ne İşe Yarar?


https://zigavus.com/image/cache/catalog/blog/componentes-aceite-argan-750x465.png

Fas’ta kireçli topraklarda yetişen argan, meyvelerinin çekirdeklerinden elde edilmektedir. Oldukça zor bir süreçten geçmekte ve ülkemizde yetişmemesi nedeniyle argan yağı keşfi son zamanlarda ortaya çıkmıştır. Cilt ve saç için yararlı vitaminleri barındırması nedeniyle cilt ve saçı beslemektedir. Bir çok kişi tarafından merak edilen ‘argan yağı ne işe yarar’ sorusunun cevabı olarak yüz için kullanılacaksa yüz temizliği yapıldıktan sonra birkaç damla yağ kullanımı ile canlı bir cilde sahip olmanızı sağlamanıza yardımcı olacaktır. Düzenli kullanımı ile etkisi hissedilmektedir. Vücut için de yüz de olduğu gibi vücut temizliği yapıldıktan sonra ele alınan bir avuç argan yağı masaj yapılarak tüm vücuda yedirilir. Böylelikle sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlayacaktır.

Argan yağı ne işe yarar’ sorusunun bir diğer cevabı da saç bakımında kullanılması. Bilim adamları tarafından onaylanmış olan bu yağ, içerdiği E vitamini ile saça gerekli olan vitamini vermektedir. Saçın işlem görmesinden zarar gören saçlar, cansız ve mat görünümü ile moral bozar. Saçta kullanılan bu yağ sayesinde düzenli kullanım ile hacim kazanır, kuruyan saçlara gerekli nemi sağlar.

Argan yağı ne işe yarar’ diye merak edilmekte ve yalnızca bir bölgeye değil saç, vücut, yüz, tırnak sağlığını sağlamaktadır. Argan yağının limon ile kullanımı ile bir karışım elde edilir. 15 dakika tırnak bu karşımda bekletilir. Tırnakların güçlenmesini sağlar.

İçeriğindeki besleyici maddeler ile saç kırıklarında oldukça etkilidir. Saçlarını kestirmek istemeyenler, saçlarının hızlı uzamasını isteyenler son zamanlarda argan yağına başvurmaktadırlar. Bu yağın popüleritesi de biraz su istimal edilmiş ve piyasada çokça saf olmayan,argan yağı diye satılan ancak başka yağlar ile karıştırılan ürün bulunmakta.

Ürün satın alırken, orjinalliğine ve güvenilirliğine dikkat edilmeli.