Kadınlar İçin Evde Saç Uzatma Yöntemleri
zigavus

Kadınlar İçin Evde Saç Uzatma Yöntemleri

   kadınlarda saç uzatma yöntemleri     

Ev ortamında saç uzatabilmek için günlük olarak yapılması önerilen saç kürleri ile birlikte tüketilen gıda malzemeleri büyük ölçüde önem arz etmektedir. Saç uzatmak için birçok etmenin bir araya gelmesi ve saçların aynı zaman ve miktarda uzaması sağlanmalıdır. Bu yüzden saç uzatmak tek taraflı gelişen bir durum olmaktan uzaktır. Kadınlar için evde saç uzatma yöntemleri saç uzatmak isteyen bayanlar için dikkatle incelenmesi gereken bir konudur.

ev yapımı saç bakım maskeleri

Bayanlar, saçlarını kendi halinde şekil vermelidirler. Bir şekillendirici yardımı ile bir aletten yardım alarak saça şekil vermek saçların sağlığını olumsuz etkileyecek ve uzamasına engel olacak bir faktör oluşacaktır. Bu yüzden kadınlar saçlarını sağlıklı bir yöntem olan saç köpüğü ile şekillendirmelidir. A, B, C ve E vitamini yönünden zengin olan yiyecekler saçların uzamasına yardımcı olur. Bu vitaminleri tüketen bayanlar saçlarının uzamasını hızlandırmış olacaklardır. Saç renginin değiştirilmemesi de uzun saçlara sahip olabilmek adına en etkili yollardan biridir. Bayanların saçlarını belirli bir renkte kullanmaları gerekir. Boya yaptırmakta ısrar edecek olan bayanların, sarı renkten kaçınmaları önemlidir. Saçların sarıya boyanması, yıpranmalara ve uç kısımlardan kopmalara neden olmaktadır. Saç tipine en uygun şampuanın kullanılması saçların uzamasına etki eden en önemli faktörlerin arasında yer almaktadır. Bu yüzden saçlar için en uygun olan şampuan seçilmelidir. Bol bol yıkanmasına rağmen saçları uzamayan bayanların yapmaları gereken ilk hareket şampuanlarını değiştirmek olacaktır. Yeni şampuan seçiminde ise bitkisel şampuanların seçilmesi ve kullanılmaya başlanması önem arz etmektedir. Kişilerin saçlarının uzamasında tükettikleri yiyecekler kadar bol su tüketmeleri de önemli bir yer tutar. Çünkü su saç köklerini ve kişinin saç tellerini beslemekte önemli bir faktör oluşturur. Saçların bayanlar tarafından sürekli olarak toplanması, saç köklerini havasız bırakacaktır. Havasız kalan saç kökleri ise uzama işlemini gerçekleştirmeyecektir. Bu yüzden saç köklerinin hava alması da saçların uzaması açısından önemli bir unsur olmaktadır. Saç derisine saç bakım yağları ile masaj yapmak saç köklerini uyaracaktır. Saç köklerinin uyarılması halinde ise saç telleri daha hızlı bir biçimde uzamaya başlayacaktır. Kadınlar için evde saç uzatma yöntemleri arasında maske ve kürlerden yardım almaları mümkündür.

Evde saç uzatmak için hazırlanan maskelerden bir tanesi için gerekli olan malzemeler şu şekildedir. 4 çorba kaşığı zeytinyağı, 1 çay kaşığı tarçın, 1 çorba kaşığı bal. 4 çorba kaşığı zeytinyağı bir cezve içinde ısıtılır. Ilık bir duruma geldiğinde içerisine, tarçın ve bal eklenerek karıştırılır. Bu karışım saç diplerine masaj yapılarak sürülür. 15 dakika bekletildikten sonra, saçlar şampuan ile yıkanarak temizlenir.  5 hafta boyunca haftada 1 kez uygulamak şartı ile uygulanır. Kadınların evde saç uzatmak için kullanabileceği, maskeler arasında avokado maskesi de yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Naile Düz dedi ki:

    Saçlarımda kepek var bunun içinde bir maske bilgisi verebilir misiniz? Ne yapmalıyım?

  2. Fadime Ak dedi ki:

    Bu yöntem hangi saç tipleri için uygundur bilgi verebilir misiniz?