Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir
zigavus

Kısa Sürede Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir

   Sağlıklı Saçlar İçin Gerekli Besinler     

Sarımsak, dökülen saçları yeniden çıkartmaya yardımcı olan bir alternatif yöntemdir. Ayrıca saçların kısa sürede uzamasını sağlar ve kolaylaştırır. Bunun için 4 yada 5 diş sarımsağın ezilerek, elde edilen sarımsakların saç diplerine sürülmesi gerekir. Bu işlemden 15 dakika gibi bir süre sonra saçların yıkanması gerekir. Havaların soğuk olmaması halinde, her gün saçlar bol bol yıkanabilir. Saçların sürekli yıkanması, saçı besler ve kısa sürede saç uzatma yöntemleri arasında yer alır.

saç dökülmesine bitkisel çözümSaçlarını kısa sürede uzatmak isteyen kişiler badem yağı uygulamasını da deneyebilirler. Saç diplerine parmak uçları ile badem yağını sürterek masaj yapılabilir. Bir saat gibi bir süre geçtikten sonra kişinin saçlarını badem yağından arındırması gerekir. Saçlara doğal bakım sağlayan badem yağı, kişinin kısa sürede saçlarının uzamasını kolaylaştıracaktır. Saçlarının kısa sürede uzamasını isteyen kişiler, erkek yada bayan fark etmez, saç uzatma dönemlerinde saçlarının ucunda bulunan kırıkları berber veya kuaförlere aldırarak saçlarının daha çabuk uzamasına katkı sağlayabilirler. Bilinmeli ki, sık bir biçimde sürekli kesilen saçlar daha hızlı bir biçimde uzar. Saçlarda oluşacak kırıkların önüne geçmek için kişinin tahta tarak kullanması gerekir. Erkekler, bayanlar kadar çok saçlarına bakım yapamayacaklarından, bayların saçları daha çok kırılır. Tahta tarak kullanan erkekler bu kırılmaların önüne geçebilir. Erkeklerin bakımlı gözükmek için saçlarına jöle sürmeleri olumsuz bir durum olarak karşılarına çıkar. Uzamayı önlediği gibi saç dökülmesine de neden olur. Sürülen jölenin, mutlaka gün sonunda saçların güzelce yıkanarak temizlenmesi gerekir. Saçların çabuk uzaması için, sağlık marketlerinde ve eczanelerde birçok ürün ve çok sayıda saç kozmetiği bulunmaktadır. Bu ürünlerden fayda sağlanabilir. Bunların dışında A ve C vitamini içeren multivitamin takviyesi, B kompleks vitaminleri, saçların sağlıklı bir biçimde uzaması için kişiye yardımcı olabilir. Saç kökleri saç bakımı için öncelik arz eder. Saçları ne kadar parlak olursa olsun kişi saç köklerine gerekli olan özeni göstermez ise bir süre sonra saçların görüntüsü de donuk ve mat bir hal almaya başlayacaktır. Saç kökleri için, birincisi saç derisinin temiz tutulmasının sağlanmasıdır. Bu şekilde saç diplerinin yağ oluşumu engellenebilir ve saçların diplerinde bakteri oluşumunun önüne geçilir. Saç diplerine düzenli masaj yapılması, kan dolaşımını arttırır. Saçlar için doğal yağların kullanılması saçların kurumasını engeller. Bu şekilde saçların güçlendirilerek, kepeğe koruma sağlanabileceği gibi, oluşabilecek cilt hastalıklarının da önüne geçilmiş olunur.

Kısa sürede saç uzatma yöntemleri demek, saçların mucizevi bir ilaç kullanımı sonrası veya bakım kürleri ile aniden gerçekleşeceği anlamı taşımaz. Kişinin saçlarına doğru bakım paması gerekli olan vitaminleri, mineralleri saçı için sağlaması ve saçların ve saç diplerinin sağlığını koruması ile saçlar uzarken gerçekleşebilecek olan kırıklara dikkat edilmesi ile gerçekleşir. Bunlara dikkat edildiğinde saçlar daha kısa sürede uzayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.