Organik Saç Boyası Markası Zigavus
zigavus

Organik Saç Boyası Markası Zigavus

       

Günümüzde öncelikle bayanların saçlarındaki renklendirmelerini değiştirmek amacıyla kullandıkları saç boyalarını artık erkekler de kullanmaktadır. Piyasada satılan normal saç boyalarının içerisinde birçok kimyasal madde bulunmaktadır. Saç boyaları kullanıldıktan sonra saçın kısa bir süre sonra uzaması nedeniyle tekrarlanan yeni boyamaları gerektirir. Bileşiminde kimyasal maddeleri bulunduran piyasadaki normal saç boyalarının defalarca kullanılması sonucunda saçlar zamanla yıpranmaya, kırılmaya ve dökülmeye başlar. Organik saç boyalarında ise kimyasal maddeler bulunmamaktadır.  Bu nedenle organik saç boya kullanımına bağlı olarak bu tür etkiler ortaya çıkmamaktadır.

İçerisinde bitkisel özlerin bulunduğu organik saç boyalarının içerisinde soya proteini, buğday özü, keten tohumu yağı, üzüm, şeftali, kayısı, limon, mandalina, gibi daha birçok bitkisel yağ bulunabilmektedir. Saç rengi seçeneği oldukça geniş olan organik saç boyaları, normal saç boyalarına göre alerjik etkilerin görülmesi açısından daha güvenlidir ancak bitkisel kökenli olduğu da unutulmamalıdır.

Organik saç boyaları piyasada satılan diğer kimyasal içerikli saç boyalarına göre rengi daha az süre korur, fakat organik saç boyaları kullanımıyla kimyasal maddelerin vücudumuzda oluşturacak yan etkilerinden de kurtulmuş oluruz. Bu manada bakıldığında organik saç boyaları ne kadar kısa süreli olsa da sağlık açısından tercih edilmesi gereken saç boyalarıdır.

Organik saç boyaları, saçlarda kuruma ve kırılmaların oluşmasına sebep olan normal saç boyalarına göre günümüzde sağlık açısından daha kullanışlı boyalardır. Organik boyalarının içerisinde bulunan vitaminler, saç derisinin beslenmesini ve ferahlamasını sağlayarak, saç köküne zarar vermemekte ve dökülmelere sebep olmamaktadır. Organik saç boyaları piyasada satılan normal saç boyalarının verdiği parlaklık ve ışıltıyı daha sağlıklı yollardan yerine getirmektedir.

Organik saç boyası kullanımında dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Organik saç boyaları her ne kadar bitki özlerini bulundurmuş olsa da bireyden bireye değişebilen alerjik reaksiyonlar görülebilir. Bu nedenle organik saç boyası kullanırken herhangi bir bitki ya da meyveye karşı alerjisi olan bireyler bu hususa dikkat etmelidirler.

Organik saç boyaları kimyasal saç boyalarına göre ekonomik açıdan biraz daha pahallı ürünlerdir. Kimyasal saç boyalarının daha ucuz ve daha uzun süre kalıcılığı olması nedeniyle her ne kadar çoğunlukla insanlar kimyasal saç boyalarına yönelmekte olsa da aslında kullanılması gereken saç boyası doğal yöntemlerle yapılanıdır.

Organik saç boyalarının bileşiminde amonyak ya da peroksit gibi kimyasalları içermediğinden saça ve buna bağlı olarak vücuda zarar vermemektedir. Bu nedenle de pahallı bile olsalar organik ürünler saç renklendirme konusunda tercih edilmesi gereken boyalardır.

Firmamız zigavus pharma organik saç boyalarını farklı renk seçenekleri ile satışa sunmaktadır. Boyalarımızda hiçbir kimyasal madde bulunmayıp tamamen bitki özleri ile oluşturulmuş, saçı yıpratmak yerine daha çok saçı besleyen ve saça bakım yapan nitelikte yağlar ve vitaminler içeren formüllerden oluşturulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.