Saç Boyası Renkleri Ve İsimleri İlgili Bilgiler
zigavus

Saç Boyası Renkleri Ve İsimleri İlgili Bilgiler

       

Saçları kadınların en çok değişikli yapmaktan hoşlandığı şeydir. Kadınlar herhangi bir imaj değişikliğine giriştiğinde, ilk olarak saçlarını değiştirmeyi tercih ederler. Bu nedenle de ya saç boyalarının renklerini değiştirirler ya da saçlarını kestirirler veya her iki seçeneği birlikte kullanırlar.

Saç boyaları piyasada çok çeşitli renklerde ve formüllerde bulunmaktadır. Ancak son günlerde kadınlar, piyasadaki kimyasal içerikli saç boyalarından gördüğü zararı fark etmiş ve bu gerekçeyle de saç rengini değiştirmek için kullanacakları saç boyalarını daha çok doğal kaynaklı olanlar arasından seçmektedirler. Hatta doğal saç boyama işlemini bazı kadınlar bizzat kendi evlerinde, kendileri yapaktadırlar.
Evinde doğal saç boyama yapan kadınlar ne kadar olsa bile, herkes aynı işlemi kendi başına evde yapamaz. Durum böyle olunca da doğal saç boyaları piyasada farklı markalarla satılmaya başlamıştır. Doğal saç boyalarının renk çeşitliliği, kimyasal saç boyalarındaki kadar çeşitlilik göstermese de, en azından genel olan renkleri içermektedir. İşini bilen uzman bir kuaför bu renkleri harmanlayarak istediği saç boyası rengini elde edebilir.

Doğal saç boyalarında kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Bu nedenle de saç derisine, saçın köküne ya da saça herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Doğal saç boyalarında, saç boyası rengini elde edebilmek için renk pigmentleri bulunmaktadır.  Bu sayede saçlara istenilen saç rengi verilmektedir.

Zigavus pharma saç boyasında kendisi markasını oluşturan, doğal ürünler üreten bir firmadır. Firmamın satışa sunduğu bitkisel kaynaklı saç boyalarının içerisinde amonyak ve peroksit gibi kimyasal maddeler bulunmamaktadır. Firmamın markası ısolde bitkisel saç boyalarının içeriğinde daha çok, saç ve saç derisinin salığı açısından, önemli olan badem yağı, jojoba yağı ve keratin de bulunmaktadır. Badem yağı saçlara ipeksi parlaklık ve dayanıklılık verirken, jojoba yağı da saçları nemlendiriri ve kırılmasını ve cansızlaşmasını engellemektedir. Keratin aslında bir proteindir. Ancak tamir edici etkisinin olması nedeniyle doğal saç boyalarının içeriğinde yer almaktadır. Tüm bunların dışında zigavus pharma’nın doğal kaynaklı bitkisel saç boyalarının içerisinde saça rengini veren renk pigmentleri de bulunmaktadır. Renk pigmentlerinin çeşitleri ve dağılım oranlarına göre saç boyası renkleri elde edilmektedir.

Zigvus pharma internet sitesinde doğal kaynaklı bitkisel saç boyalarının satışı yapılmaktadır. Bunun dışında ayrıca, tüm doğal kaynaklı saç bakım ürünleri, şampuanlar ve cilt ürünleri de bulunmaktadır. Firmanın doğal saç boyası markası ise “Isolde”dir. Zigavus pharma firmasına ait bitkisel saç boyası olan Isolde’nin renk cetveli farklı renk seçeneklerinin barındırmaktadır. Isolde bitkisel saç boyası renkleri; açık altın sarısı, ceylan açık bej, açık kumral, küllü kumral, orta kumral, siyah, koyu kestane, orta kestane, açık kestane, çikolata kahve, jamaica koyu sarı, koyu kumral, ceylan kahvesi, kızıl ve bakır renklerinde bulunmaktadır. Saç boyalarımız bitkisel ürünler içermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.