Saç Dökülmesi
zigavus

Saç Dökülmesi

       

kel-adam

Saç dökülmesi gerek erkek gerekse kadın olsun hiç kimsenin istemediği bir durumdur. Daha doğrusu bir sağlık sorunudur. Uzun yıllardır saç dökülmesi konusu derinlemesine incelenmiş bu son derece rahatsızlık veren duruma karşı çareler üretilmeye çalışılmıştır. Bu arayışın eldeki verilere göre yüz yıllar öncesinden başladığı bilinmektedir. Arayış ne zaman başlamış olursa olsun ya da her ne şekilde ilerlemiş olursa olsun tek bir gerçek var ki o da çarenin insanoğlunun geldiği yerde yani doğada olduğudur. Yüz yıllar öncesine dayanan bu arayış doğal olarak doğada başlamış ve bu gün bilimsel çevrelerce de kabul gördüğü üzere kimyasal değil doğal içerikli ürünler bu konuda yüksek başarı sağlamıştır.

Saç dökülmesi meselesine girişmeden önce elbetteki önce nedenlerine bakılmalıdır. Bu duruma yol açan bazı sebepler vardır ve bu sebepler iyi bilinirse elbette ki çareye de o kadar fazla yaklaşılacaktır. Androgenetik allopesi yani erkek tipi saç dökülmesi beyaz ırkta en çok görünen tiptir. Öyle ki neredeyse görülme sıklığı yüzde yüze yakındır. Diffüz alopesi olarak bilinen ve nerdeyse bütün kafa derisi üzerinde yayılan jeneralize veya global saç dökülmesi tipidir. Ciddi boyutlarda saç kaybı görülene kadar genellikle farkedilmez. Diffüz alopesinin seyri değişkendir ve bazı sebeplere bağlı olarak sürekli olarak veya dönem dönem artan şekilde görülür.

Saç Dökülmesi Tipleri

Saç Dökülmesine Çözüm

Bir diğer sıklıkla görülen saç dökülmesi şekli ise infeksiyon ve infestasyonlar sonucu oluşan türdür. Bu tip saç dökülmesi çeşitli türde mikro organizmalar (mantarlar, bakteriler veya virüsler gibi) ve bazı asalaklar ( bitler ) tarafından doğrudan veya dolaylı olarak saçın gövdesinin yıkılması veya saç foliküllerinin işlevlerinin bozulmasına bağlıdır. Bu tip rahatsızlıklarda sorun diğer nedenlere nazaran daha belirgin ya da bir başka deyiş ile daha gözle görülür olduğundan sorunlara yol açan bu nedenler daha kolay giderilmekte dolayısı ile kalıtımsal ya da strese bağlı olan saç dökülmelerine nazaran daha çabuk olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Saç dökülmesi sorunlarınlarına yol açan onlarca daha neden vardır. Her ne neden olursa olsun şurası bir gerçektir ki, soruna kimyasal çözümler değil tamamen natürel ve doğadan gelen çareler ile yaklaşmak elbetteki en akıllıca yöntem olacaktır. Bir çok rahatsızlıkta olduğu gibi saç dökülmesi sorununa da doğal çareler bulunmakta, tabiatta bu sorun içinde bir çare mutlaka bulunmaktadır. Bu yüzden tamamen doğal içerikler ile hazırlanmış ürünler saç dökülmesi konusunda çok daha fazla ve kalıcı bir şekilde olumlu sonuçlar vermektedir.

Saç Dökülmesine Karşı Şampuan

Saç Dökülmesine Karşı Sarımsaklı Şampuan

Sizinde çevrenizde birçok kişi gibi saçlarınızda seyrelmeler mi başladı. Bu duruma bir an önce çare bulmak istediğiniz belli ancak nasıl bir çözüm yolu bulabileceğinizi bilemiyorsanız size bir önerimiz olacak. Eğer ki cerrahi müdahaleden korkuyorsanız ya da cebiniz buna uygun değilse en iyi uygulayabileceğiniz şey saç dökülmesine karşı üretilen şampuanlardır. Yüzlerce çeşit şampuan arasından hangisinin iyi olduğuna karar vermek çok önemlidir. Zigavus şampuan bu sorununuza çare olacaktır.

Zigavus şampuanları saçınıza gereken desteği vererek saç derinize işleyecektir. Şampuanımızla hem saçlarınız daha fazla hacim kazanacak hem de daha kuvvet kazanacaktır. Böylece dökülmelere karşı en etkin çözümü bulacaksınız. Saçınızı uzun süre besleyerek sağlıklı büyümesini sağlayacaktır.

 Zigavus şampuan saçın yeniden beslenerek çıkmasını  sağlamak için saç dökülmesine karşı gerekli özelliklere sahiptir. Dökülen saçların yeniden çıkabilmesi maksadıyla mücadele edenler için,  bu şampuanı tercih etmemeniz için hiçbir sebep yok.. Saçınızın sağlığı ve dokusu, bu ürünü kullanmanız yeterli.

Ürünün kullanma kılavuzunda belirtildiği gibi kullanmanız gerekir. Kılavuza göre kullanmanız durumunda en iyi sonucu en kısa zamanda alırsınız.Bunun tam tersine eğer kendi uygulamalarınızla Zigavus şampuanını kullanmaya kalkışırsanız tam tersi bir sonuç almanız mümkündür. Zigavus şampuanını bir hafta içerisinde en az dört defa kullanmanız önerilir. Her uygulama esnasında Zigavus şampuan içerisinde saçlarınızın en az dört dakika kalması gereklidir. Bu şekilde kullanmanız durumunda saçlar daha hızlı beslenecek, hacim kazanacak ve sağlıklı bir şekilde büyüyeceklerdir.

Üretim esnasında sadece doğal ürünler kullanıldığından herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır. Bu yüzden Zigavus şampuan saç konusunda verimlilik alacağınıza dair size garanti verir.

Saçların büyümesi, doğal maddelerle büyük ölçüde artıracak biyolojik bir süreç olduğundan şampuan içerisinde aminoasitler biyotinler bulunmaktadır. Öncelikle, içerdiği etkin maddelerle saçlarınızın sağlıklı ve destekleyici bir biçimde gerekli besinleri alarak, büyümesine destek olacaktır. saçı sağlıklı ve normal bir şekilde geliştirmek için gerekli besinleri sağlar. Saç dökülmesi zamanla oluşan yağlardan dolayı nefes alamayan saç derisinin bulunduğu yerde başlar. Saç derisi bi müddet yağ kaplayacağından nefessiz bırakır deriyi. Zigavus saç şampuanı derinin nefessiz kalmaması için yağlanmayı engelleyen biyotinler sayesinde saç deriniz nefes alarak kuvvetli bir şekilde büyümesini sağlayacaksınız.

Bu şampuan yapımında kullanılan maddeler şimdiye kadar olduğu kadar doğaldır. Kullanıcılar, yalnızca güvenli içeriklerle hiçbir yan etki yaşamayacaklarını iddia edeceklerdir. Burada bulunan bileşenler biyotini, ketokonazolü ve diğer nemlendiricileri içerir, böylece saç sadece beslenen değil aynı zamanda esnek bir durumda muhafaza edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  1. Saç Dökülmesi Nedenleri dedi ki:

    Saç dökülmesinin nedenleri oldukça fazla. Bu yüzden saç dökülmesi ile ilgili nedenleri iyi araştırmak gerekiyor

  2. Serdar Gerik dedi ki:

    Merhabalar,saçlarım uzun süredir dökülmeye başladı sizce hangi şampuanı kullanmalıyım. En etkili ve kısa sürede sonuç veren hangisi ?

  3. Talat dedi ki:

    Benim de saçlarım dökülmeye başladı… herkes birşeyler söylüyor yazınızı okuyunca nedenini anladım sanırım