Saçlarınızın Elektriklenmesi Sinirlerinizi Bozmasın
zigavus

Saçlarınızın Elektriklenmesi Sinirlerinizi Bozmasın

       

Saç elektriklenmesi, hemen hemen her kadının ve saçını uzatan her erkeğin başına gelen bir durumdur. Elektriklenen saça saatlerce şekil vermeye çalışmak, düzleştirmek ve bu işlemin uzun ve yorucu olmasından kaynaklı sinirlenmek gibi durumlara yol açmaktadır. Kadınlar, dışarı çıkmadan önce saçlarının istediği şekli alabilmesi için saatlerce uğraşmakta bu sebeple gidecekleri yere çoğunlukla geç kalmaktadır. Bu durum özellikle çalışan kadınlar için ekstra problem yaratmaktadır. Elektriklenip kabaran bir saçı zapt etmek de oldukça zor olmaktadır. Öyle ki bu problemi yaşayan kişiler bazen bir toka ile saçlarını tutturmakta bile zorlanmaktadırlar. Saç insan görüntüsünde oldukça etkili bir parça olduğu için istenilen şekilde olmadığında kişilerin günlük yaşamdaki her aktivitesini olumsuz etkilemektedir. Çünkü kötü göründüğünü düşünen kişiler, kendilerine olan güvenlerini yitirmekte ve çevreleri ile olan ilişkileri de zayıflamaktadır. Bu nedenle elektriklenme problemine karşı yapılması gerekenlerle ilgili kısa bir tavsiyede bulunmak yerinde olacaktır.

Saç elektriklenmesi, genellikle gür saçlarda karşılaşılan bir problemdir. Aslında problem olarak algılanmakla beraber saçın sağlıklı olduğunun da bir işaretidir. Elektriklenmeye neden olan faktörlerin saçı yıkamakla beraber başladığı vurgulanmaktadır. Saçları şampuanlayıp durularken hızlı hızlı kafa derisine sürtünmesi yoluyla yıkanması elektriklenmenin ilk adımını oluşturmaktadır. Bunun yerine şampuanı masaj yoluyla kafanıza dağıtmanız ve iyice köpürdükten sonra yine masaj yoluyla durulamanız elektriklenmenin artmamasında etkili bir çözüm olacaktır. Banyodan çıktıktan sonra saçlar havlu ile kurulanırken aşağıdan yukarı doğru hızlı hızlı havlunun saça sürtünmesi de elektriklenmeyi arttıracak başka bir faktördür. Bunun için havlu ile daha sakin ve hızlı bir sürtünme yapmadan, sağ ya da sol omzunuza doğru alarak saçlarınızı  havlunun içine alıp iki yana doğru yavaş yavaş kurulama işlemi gerçekleştirmek çok fazla elektriklenme olmasının önüne geçmede etkili olacaktır.  Ayrıca banyodan çıkmadan önce saçların soğuk su ile yıkanmasının da elektriklenmeyi önleyici etkisi olduğu vurgulanmaktadır. Tüm bu adımları uygulamanız halinde hala saç elektriklenmesi problemi yaşıyorsanız bunun için elektriklenmeyi önleyici ürünleri tercih etmelisiniz.

Saç bakım ürünlerini alırken dikkat etmeniz gereken şey, saçlarınızın Güneş ışınlarından yıpranmasını önleyici etkisi olan SPF koruyuculu ürünleri tercih etmeniz olacaktır. Böylece saç elektriklenmesi sorununuza çözüm bulurken aynı zamanda saçlarınızın dış faktörlerden kaynaklı yıpranmasına da engel olma şansınız bulunacaktır. Kendi saç tipinize uygun şampuan, saç kremi ya da saç spreyi almaya özen göstererek gerekirse bir cildiye uzmanına danışarak ürün almaya karar vermeniz en doğrusu olacaktır. Hem saç sağlığınız hem de beden sağlığınız açısından zarar teşkil etmeyecek ve saçlarınızın yıpranmasının da önüne geçecek ürünler, kendinizi daha iyi hissetmenize, günlük işlerinizi aksatmadan ve fazla vakit kaybetmeden hayatınıza devam edebilmenize yardımcı olacaktır. Bu sayede hem dış görünüşünüz istediğiniz gibi olacak hem de saçlarınızın şekil almamasından kaynaklı kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.