Zigavus Isolde Güneş Sonrası Aloe Vera Ice Gel

Zigavus Isolde Güneş Sonrası Aloe Vera Ice Gel

Aloe vera ve panthenol içeren yenilikçi özel formülü ile güneş sonrası gerilen cildinizi nemlendirir. İçeriğindeki 16 çeşit bitki özü ile güneş sonrası etkilerinden cildinizi arındırır ve rahatlatır, terapi etkisi yapar. Kolay emilen, yapışkan etki bırakmayan formülü ile anında cilt tarafından emilir, cildi kolaylıkla yumuşatır ve sakinleştirir. Kızarmış, gerilmiş cildi güneş sonrası ferahlatmakta son derece etkilidir. Aynı zamanda masaj ile uygulayın ve mentolün, at kestanesinin ve diğer rahatlatıcı bitkilerin özelliği ile terapi etkisini yaşayın.

Etken Maddeler

Panthenol (B Vitamini): Su tutucu özelliği sayesinde cilde nem çekerek cildin daha yumuşak ve sağlıklı bir yapıya sahip olmasına yardımcı olur. Nemlendirici, yatıştırıcı ve yumuşatıcı özelliklere sahiptir. Cilde elastikiyet sağlar.

Mentol: Mentol, derimizdeki ısı reseptörleri ile etkileşime girerek, serinlik hissinin oluşmasına sebep olmaktadır. Çoğu cildin soğuk reseptörlerinin uyarılması ile ilişkilidir. Bu durumda deri sıcaklığı değişmez sadece sıcaklık değişim hissi oluşturur. Bu sayede güneş sonrası oluşan yangı ve gerginlik ciltten atılır.

Aloe Barbadensis Leaf Juice (Aloe Vera Suyu ): Zengin vitamin, mineral, amino asit ve enzim yapısına sahiptir. Kaşıntı, kızarıklık ve hava durumuna bağlı yaşanan tahrişler için mükemmel bir yatıştırıcı ve besleyicidir. Cildi yenileyici ve gençleştirici etkisi vardır. Acıyı ve yangıyı azaltır.

Aesculus Hippocastanum Seed Extract (At Kestanesi Ekstresi): Cilt problemlerinde oldukça fazla kullanılan bir extraktır. Hücre duvarlarını güçlendirir, cildi erken yaşlanmadan korur. Masaj ile vücuda terapi etkisi yapar.

Chamomille Recutita Flower Extract (Tıbbi Papatya Ekstresi): Yüksek yoğunlukta bir antioksidan ve iyi bir yatıştırıcıdır. Hassasiyeti yatıştırır. Cilt problemlerinde tıbbi bitki olarak kullanılır.

Calendula Officinalis Extract (Aynısefa Ekstresi): Cilt problemi durumlarında yatıştırıcı etki gösterir. Hasarlı bölgede yenileyici etkisi vardır. Cilt bakımında özellikle nemlendirici olarak kullanılır. Hassas ciltleri nemlendirir ve güçlendirir. Onarıcı etkiye sahiptir.

Centella Asiatia Extract (Gotu Kola Ekstresi): Afrika’da meşhur olan, tıbbi bitki olarak kullanımı hızla artan bir bitkidir. Cilt problemlerinin giderilmesinde kullanılır. Cilde nefes aldırır.

Melissa Officinalis Leaf Extract (Melisa Ekstresi): Tıbbi aromatik bir bitkidir. Cildi sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Toksin atılmasına yardımcıdır. Tonik etkisi yapar. Gergin cildi yumuşatır, elastikiyet kazandırır.

Hamamelis virginiana (Cadı Fındığı Ekstresi): Zengin bir tanen kaynağı olan hamamelis, cilt proteinlerini güçlendirerek, hasarlara karşı daha dirençli olmasını sağlar, ciltte yenileyici özelliği vardır. Cildi nemlendirir, yağ nem dengesi sağlar.

Tilia Cordata Flower Extract (Ihlamur Çiçeği Ekstresi): Ciltteki su miktarını destekleyici ve tamamlayıcı bir özellik gösterdiği için cildin tazelenmesini sağlar, cilde esneklik kazandırır ve nemlendirir. Bu açıdan özellikle kuru ve hassas ciltlere önerilmektedir. Cilt problemlerinde özellikle kullanılan tıbbi bir bitkidir.

Echinacea Purpurea Extract (Ekinezya Ektresi) : Kökeni Kuzey Amerika olan bitki, özellikle cilt problemleri için kullanılır. İçeriğindeki C vitamini ve çinko sayesinde cilde direnç sağlar. Akneler üzerinde etkisi yüksektir.

Thymus Vulgaris Leaf Extract (Kekik Ekstresi): Cildi sakinleştirici ve rahatlatıcı etkisi vardır. Ciltte akne problemlerinde özellikle kullanılan bir bitkidir. Ciltte yağ nem dengesi sağlar.

Lavandula Angustifolia Flower Extract (Lavanat Ekstresi): Çok kuru ciltleri nazikçe temizler ve nemlendirir. Özellikle hassas ciltlere tavsiye edilir. Bunun yanı sıra yatıştırıcı aromaterapi etkisine sahiptir.

Mentha Piperita Leaf Extract: (Nane Ekstresi): Nane cildi hem temizler hem güçlendirir. Tonik etkisi yapar. Cildi yeniler ferahlatır ve rahatlatır.

Zingiber Officinale Root Extract (Zencefil Kökü Ekstresi): Zencefil cildin yaşlanması ile mücadele eder, cildi onarır, temizler, cilde enerji verir. Cilt problemleri ile savaşır.

Citrus Sinensis Fruit Extract (Portakal Ekstresi) : Portakalın içinde bulunan doğal yağlar cildinizin ihtiyacı olan nemi sağlamak açısından oldukça etkilidir. İçerisindeki C Vitamini serbest radikallerden cilt hücrelerini korur. Cildin parlaklık, canlılık kazanmasını sağlar.

Jasminum Officinale Extract (Yasemin Ekstresi) : Yatıştırıcı etkisi vardır. Cilde tazelik ve canlılık sağlar. Yenileyici, nemlendirici, arındırıcıdır.

Foeniculum Vulgare Seed Extract (Rezene Ekstresi) : Potasyum, kalsiyum, sodyum, fosfor, magnezyum, selenyum, demir ve çinko açısından zengindir. Başta A, C ve E vitaminlerini ve birkaç çeşit vitamini de içerisinde barındırır. Rezene bitkisinin tohumları protein açısından oldukça zengindir. Ayrıca tohumları yağ açısından da zengindir. Yangılarda sakinleştirici özelliği vardır. Besleyici ve nemlendiricidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.