Menü

Zigavus Anti Selülit Kremi

369,50 TL

Kargo ücretsiz
Marka: Zigavus
Ürün Kodu: ZGVS1034

  • Orijinal Ürün
  • 50 TL ve Üzeri Ücretsiz Kargo
  • Aynı Gün Kargo
  • Telefon ile Destek
Açıklama

Zigavus Anti-Selülit Kremi


Cilt kontürünü düzenlemeye yardımcı olur , cilt elastikiyetini korur ve cildi sıkılaştırır. Alman Formüllü, özel etken madde  kompleksi ile ciltteki portakal kabuğu görünümünün azalmasına yardımcı olur, pürüzsüz ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlar. Sıkılaştırıcı ve inceltici etkisiyle vücudunuzu şekillendirir. pH değeri cilde uyumlu olup irritasyona neden olmaz.


Zigavus Anti Selülit Krem Kullanımı:

Zigavus Anti-Selülit Kremi’ni günde iki kez selülitli bölge ile selülit oluşabilecek bölgeye doğrudan uygulayabilirsiniz. Aşağıdan yukarıya doğru dairesel masaj hareketleriyle, ürünün cilt tarafından tamamen emilmesini sağlayacak şekilde uygulayınız.


Selülit Nedir?

Selülit, deri altında düzensiz ve aşırı yağ birikimi ile oluşan, özellikle bacak, kol ve kalça bölgesinde toplanan, görünümüyle portakal ile özdeşleştirilen bölgesel bir dolaşım bozukluğudur. Selülit obeziteyle karıştırılmamalıdır. Selülit oluşumu, genetik olabilir, hormonal yapı ve yaşam tarzından etkilenir. Dolayısıyla kilosu normal, hatta normalin altında olan bireylerde bile selülit oluşma riski vardır. Erkeklerde görülen selülit oranının kadınlardan düşük olmasının sebebi, erkeklerin östrojen seviyesinin daha az olmasıdır. Östrojen seviyesi yağ birikimini ve selüliti artırdığından, kadınlarda daha fazla görülür. Ayrıca, erkeklerde deri altı bağ dokusunda çapraz düzen söz konusudur bu nedenler, erkeklerde yağ birikimi, yağ hücrelerinin genişlemesi söz konusu olabile yağ hücreleri epidermiste girinti çıkıntıya neden olmaz. Kadınlarda ise bu çapraz yapı yoktur, bu nedenle şişkin yağ hücreleri epidermiste deformasyona neden olur.


Selülit Neden Olur?

Selülit olan vücut bölgesinde kan dolaşımı yavaşlamış demektir. Kan dolaşımı yavaşlayan bölgede damardan doku sıvısı sızar. Bu sıvı vücudun savunma mekanizması nedeniyle bağ dokusu ile sarılır. Bağ dokusunun sardığı kaçak sıvı deri altında kesecikler oluşturur. Bu keseciklerin etrafında zamanla yağ dokusunun artmasıyla oluşan düzensiz yerleşim ise vücutta derformasyona, portakal benzeri bir görünüme, yani bölgesel selülite neden olur.

Selülit 3 grupta incelenebilir;

1.  Derece; selülit dışarıdan belli olmaz. Ancak parmakla sıkıldığında portakal görünümü oluşur.

2. Derece; dışarıdan hafif bir şekilde görünür ancak fazla belirgin değildir.

3. Derece; selülit görünümü oldukça belirgindir ve bazen ağrı yapabilir.

Selülit oluşumunu etkileyen faktörler; fizyolojik farklılıklar, düzensiz yaşam şekli ve genetik yatkınlık şeklinde sıralanabilir.

Fizyolojik ve hormonal farklılıklar dolaşım bozukluğu, östrojen fazlalığı, sindirim sistemi bozukluklarını kapsarken, düzensiz yaşam şekli karbonhidrat ve yağın aşırı tüketimi, yetersiz su tüketimi, hareketsiz yaşam, stres, dar giysiler, topuklu ayakkabı, alkol ve sigara kullanımını içerir.

Genetik yatkınlık olarak, özellikle Akdeniz ülkeleri selülite genetik yatkınlık gösterir. Ayrıca düz tabanlığı olan bireylerde görülme olasılığı da daha yüksektir. Spor, masaj, kan dolaşımını hızlandırıcı ürünler ile bu yapının sıkılaşması sağlanarak selülit görünümü tamamen yok olabilir ya da azalabilir.

Selülit Diyeti

Bu faktörlerden müdahale edilebilir olanlarına karşı önlem alındığında, bölgesel selülit oluşumundan korunulabilir veya seviyesinin ilerlemesi engellenebilir.
Bu önlemlerin bazıları aşağıdaki gibidir;
Beslenmede karbonhidrat, protein ve yağ içeriğini dengeli bir şekilde dağıtmak.
Tuz tüketimini en aza indirmek.
Bol su tüketmek.
Günde ortalama 3 litre su tüketilmelidir.
Kahve, çay, gazlı içecekler gibi kafein içeriği yüksek içeceklerin tüketimini azaltmak.
Alkol ve sigaradan uzak durmak.
Dar kıyafetler giymemek.
Sürekli topuklu ayakkabı kullanmamak.
Spor yapmak.
Kan dolaşımını hızlandırıcı masaj yapmak.


Selülit Oluşumunun Sebepleri Nelerdir?

Kadın cildinin doğal yapısı: On kadından dokuzunda bu problem vardır.

Hormonal nedenler: Kadınlarda yumurtalıklardan salgılanan ve dokularda su tutma özelliğiyle selülit oluşumuna zemin hazırlayan folikülin(FSH) hormonunun aşırı artışı.

Genetik: Anne selülitli ise çocuğunda da selülit görülebilir.

Dolaşım bozukluğu (damar yetmezliği): Selülit ve damar yetmezliği birbirine paralel gider. Damar yollarında oluşan selülit damarları sarar, sıkar ve kan dolaşımını daha da zorlaştırır. Bunun sonucu varisler oluşur. Bu da, selülit, varis, daha ileri derecede damar yetmezliği olarak gittikçe ciddi boyutlara varır.

Kabızlık, hipotiroid, doğum kontrol hapı kullanımı, karaciğerin kötü fonksiyonu, hızlı ve stresli yaşamın yarattığı gerginlik, korse, dar elbiseler, kalp yetersizliklerine bağlı dolaşım yetersizlikleri…

Aşırı ve hızlı kilo değişikliği, Hormonal etkiler: Çoğunlukla ergenlik, gebelik, menapoz gibi kilo alıp verme ve hormonal değişikliklerin yaşandığı dönemler yatkınlığı arttırır.

Beslenme: Ağır, aşırı kalorili besinlerle düzensiz ve yanlış beslenme.

Toksik madde kullanımı: Vücutta toksik etkiler oluşturan alkol, çay, kahve ve tütünün aşırı miktarda tüketimi.

Hareketsilik: Hareketsiz bir yaşam

Ne Zaman Ortaya Çıkar?

• Gelişim döneminde vakalarında % 12’de

• Hamilelikte vakarın % 20′ si

• Menopoz önce ve sonra vakarın % 25′ i

• Tüm yaşlarda vakaların % 43‘ ü olarak

• Şişman, normal veya zayıf kadınlar eşit oranda selülitten etkilenirler


Zigavus Anti-Selülit Krem

Zigavus Perfect Slim + Anti-Selülit Krem, uyarıcı ve yenileyici bitkisel içeriklerle özel olarak formülize edilmiştir. Antioksidan özellik içeren Zencefil Yağının etkisi ile cildinizi içten dışa güzelleştirir. Doğanın güzelliğinize olan etkisini sizde deneyimleyin.


Etkileri

1- Pürüzsüzlük

Portakal sadece meyve olarak güzel, ciltteki kötü görüntüsünü kabul etmiyoruz. Zigavus Perfect Slim Selülite Karşı Krem, içeriğindeki yenileyici ve antioksidan özellikteki bitkisel içerikler ile yenilenmenize yardımcı oluyor.

2- Uyarıcı Ferahlık

Selülit probleminde en önemli nokta metabolizma hızıdır. Metabolizma hızı da hücrelerin hızlı çalışması ve enerji yakmasına bağlıdır. Zigavus Perfect Slim Selülite Karşı Krem, Kafein ve genellikle cilt yenilemesi ile bilinen allantoin içerir. Cildinizi uyarır ve canlandırır. İstediğiniz pürüzsüz cilde kavuşmanıza olanak sağlar

3- Serbest Radikal Uzmanı

İçeriğindeki bitki ekstrelerinin antioksidan özellikleri ile, çevresel şartlardan ve kişisel alışkanlıklardan meydana genel problemlerin temel nedeni serbest radikaller ile savaşır.

4- Hassas Cilt Elastikiyeti

Zigavus Perfect Slim Selülite Karşı Krem, bitkisel bazlı bir krem olduğu için, pH derecesi cilt ile uyumludur,Alman Kalitesi ile üretilen bu krem hassas ciltlerde bile kullanılabilir. Cildi doğadan gelen özler ile besleyerek,nemlendirerek sizi hedeflerinize ulaştırır.

Etken Maddeler

Zingiber Officinale Root Extract (Zencefil Ekstresi): Uyarıcı ve hızlandırıcı etkileri vardır. İyi bir antioksidandır. Cilt kusurlarına karşı savaşmada öncüdür.

Triticum Vulgare Germ Oil (Buğday Ruşeymi Yağı): Ruşeym, buğdayın yeşerip olgunlaşmasını sağlayan özü/en değerli kısmıdır. En zengin A, D ve E vitamini kaynaklarından biri olduğu için mükemmel bir antioksidandır. Hücresel bozulmaların her türlüsüyle savaşır. Cilt yüzeyini besler. Mineral ve protein desteği sağlar. Ciltteki lekeleri ve pürüzleri gidermede etkili olduğu bilinmektedir.

Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Yağı): En hassas ciltlere dahi uyumludur. Cilde elastikiyet kazandırır. Cilt hassasiyetlerine ve problemlerine karşı savaşır. Nem verir, pürüzleri hafifletir.

 Sesamum Indicum Seed Oil (Susam Yağı): İçerdiği A, B ve E vitaminleri sayesinde cildi nemlendirir ve yeniler. Bunların yanı sıra fosfor, çinko ve magnezyum içermektedir. Antioksidan etkisiyle serbest radikallerin ciltte yarattığı hasarı sona erdirir. Virüsleri ve zararlı bakterileri etkisiz hale getirir, enfeksiyonları azaltır. Cilde gençlik ve sağlık kazandırır.

Allantoin: Cildi yenileyici ve koruyucu etkisi kanıtlanmış doğal bir aktiftir. Hücresel su kaybını sona erdirir ve cildin nem tutmasını sağlar. Cilde ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. Skar dokularını iyileştirir.

Arginine: Cildimizde yaşa bağlı oluşan elastikiyet kaybı ve sarkmaları azaltır. Kolajen yapımını desteklediği için cildin tazeliğini korumasına yardımcı olur. Çevresel faktörlerin yarattığı olumsuzlukları en aza indirir. Kan damarlarının genişlemesini ve bu sayede kan akış hızının artırılmasını sağlar. Cilt için hayati önem taşıyan amino asitlerden olması sebebiyle yaşlanma karşıtı bakım ürünlerinin de vazgeçilmez etken maddesidir.

Caffeine: Yoğun bir kafeik asit deposu olduğu için uyarıcı etkisi kanıtlanmıştır.  Derinlemesine etki eder. Detoks etkisi gösterir.

Menthol: Ferahlatıcı ve rahatlatıcı etkisi vardır.


Kimler Kullanmalı

– Selülit problemi yaşayanlar ve yaşamaya meyilli olanlar

– Zayıflamak isteyenler

– Spor ve diyetle selülitlerinden kurtulmaya çalışanlar Zigavus Anti Selülit Krem ile destek sağlayabilirler

0
|

Son Yorumlar

0 yorum
Not: HTML'e dönüştürülmez!
    Kötü           İyi

Benzer Ürünler